[PIAS] Poland & Eastern Europe wraz z HAŁAS Vinyl + Coffee (ul. Jagiellońskiej 30, Warszawa) świętuje premierę albumu Dead Can Dance Dionysus.

Swiętować premierę będziemy uruchamiając specjalny, jednodniowy pop-up store w piątek, 2 listopada. Pop-up store będzie czynny w godzinach otwarcia HAŁASU od 9:00 do 18:00.

Fani Dead Can Dance mogą spodziewać się wyjątkowych niespodzianek dołączanych do zakupionych CD oraz LP – grafik podpisanych przez Brendana Perry’ego oraz świec. Ilość grafik oraz świec jest ograniczona.

Będzie istniała także możliwość rezerwacji boxsetu (CD oraz fioletowy LP mieszczące się w wyściełanej oprawie o wymiarach 12”x12” zawierającej również 16 stron ekskluzywnej grafiki), do którego również dołączony zostanie jeden z gadżetów.

Od momentu powstania w 1981 roku duet Dead Can Dance był zaintrygowany europejską folkową tradycją. Nie tylko w kontekście muzyki, ale również świeckich, religijnych czy duchowych rytuałów. Czerpiąc inspirację z tego kontekstu Brendan Perry badał święta wiosny i żniw wywodzące się z praktyk religijnych Dionizosa i wysunął na pierwszy plan obrzędy oraz rytuały praktykowane do dnia dzisiejszego. Lisa Gerrard, poprzez swój śpiew, uosabia kobiecy aspekt dwoistej natury Dionizosa. Proces powstawania albumu Dionysus trwał dwa lata. Płyta ukaże się 2 listopada nakładem [PIAS] Recordings.