Wreszcie jest! Jedna z najbardziej oczekiwanych płyt roku, High as Hope Florence + the Machine, jest już dostępna we wszystkich sklepach i serwisach cyfrowych.

Po wielu miesiącach oczekiwań i wyjątkowym występie na Orange Warsaw Festival wreszcie możemy cieszyć się High as Hope w pełnej krasie. Wydawnictwo promowały utwory Hunger, Sky Full of Song oraz Big God.

High As Hope to album artystki, która jeszcze nigdy nie była tak pewna siebie. Florence opisuje swoje doświadczenia z czasów dwudziestolatki z perspektywy dojrzalszej osoby. Na album trafiły opowieści o dorastaniu w południowym Londynie, rodzinie, związkach oraz o sztuce. „High As Hope” jest zarazem kameralne i epickie. Florence nigdy nie słynęła z minimalizmu, jednak na swojej czwartej płycie odważyła się o pewnych sprawach opowiedzieć w możliwie jak najprostszy sposób.

Na krążek trafił imponujący zestaw gości: Kamasi Washington, Sampha, Tobias Jesso Jr, Kelsey Lu oraz Jamie xx. Miks płyty odbył się w Nowym Jorku, a panorama miasta, spokojna i majestatyczna, w dużym kontraście do chaosu otaczającego nas świata, zainspirowała Florence do wybrania właśnie takiego tytułu dla swojego czwartego wydawnictwa.