„Najbardziej punkowy zespół” według The Guardian, czyli grupa IDLES ujawniła szczegóły swojego najnowszego krążka Joy as an Act of Resistance. Płyta ukaże się 31 sierpnia nakładem wytwórni Partisan Records.

Danny Nedelko to pierwszy zwiastun wydawnictwa. Ten pro imigracyjny hymn zaczerpnął swój tytuł od imienia i nazwiska bliskiego przyjaciela zespołu pochodzącego z Ukrainy. Za produkcję nowego materiału odpowiedzialny jest Space, a za miksy Adam Greenspan oraz Nick Launay (Arcade Fire, Yeah Yeah Yeahs, Kat Bush).

Ten album jest próbą bycia podatnym na wrażliwość naszej publiczności i zachęcania do niej, odważnym uśmiechem w tym gównianym nowym świecie. Rozłożyliśmy piosenki ich teksty na czynniki pierwsze, aby pozwolić sobie na złapanie oddechu i móc celebrować różnice. Bez naszej wspólnoty bylibyśmy niczym” – mówi lider zespołu Joe Talbot.

W zeszłym roku ukazał się debiutancki krążek formacji Brutalism. Album trafił na pierwsze miejsce Spotify Viral Chart i znalazł się na liście najlepszych albumów roku Loud & Quiet, CRACK, NME czy BBC 6 Music. Zespół supportował Foo Fighters przed koncertem w Londynie i zagrał na takich festiwalach jak Primavera, Latitude, Reading, Leeds czy SXSW.

Oto tracklista:
1. Colossus
2. Never Fight a Man With a Perm
3. I’m Scum
4. Danny Nedelko
5. Love Song
6. June
7. Samaritans
8. Television
9. Great
10. Gram Rock