Brytyjscy „Bogowie Metalu” w tym roku obchodzą 49. rocznicę powstania. Judas Priest ogłosili, że zamierzają świętować przyszłoroczny jubileusz pięćdziesięciolecia kariery scenicznej. Na ten moment nie wiemy jeszcze w jaki sposób grupa będzie celebrować, ale wiemy, że zrobią to z rozmachem!

Judas Priest nie zawodzą, bo dużo koncertują, wydają albumy oraz zapowiadają coraz więcej. W tym roku już dwukrotnie mogliśmy zobaczyć „Judasów” na polskich scenach. Muzycy wystąpili w czerwcu razem z Megadeth w katowickim Spodku. Na początku sierpnia zagrali na Pol’and’rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Podczas tego drugiego koncertu na scenie pojawił się również Glenn Tipton, który ograniczył liczbę występów ze względu na rozwijającą się chorobę Parkinsona.

9 marca 2018 roku grupa wydała album Firepower, który został świetnie przyjęty. Takie utwory jak m.in. Lightning Strike, Children Of The Sun czy Rising The Ruins na długo zapiszą się w pamięci słuchaczy. W najbliższych dniach zespół zagra kilka koncertów z Deep Purple. Już niedługo przekonamy się, czym zaskoczą nas „Bogowie Metalu” z okazji ich „pięćdziesiątki”.