Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Kazimiernikejszyn 2019: Znamy pierwszych wykonawców

Kolejna edycja wprowadzi festiwal w bezspinkową prędkość kosmiczną. Jak co roku organizatorzy ujawnili już pierwszych wykonawców. Zapowiada się świetnie!

Kazimiernikejszyn to jedyny w swoim rodzaju miks muzycznej jazdy, natury, magii Kazimierza Dolnego, jasnej strony mocy, autentycznej, bezspinkowej atmosfery i sytuacji wydarzających się w odpowiednim miejscu i czasie. Organizatorzy planują rozwinąć obecną formułę festiwalu o nowe, ciekawe wydarzenia i atrakcje.

Tegoroczny line up będzie odkrywany stopniowo, a artyści, jak zapowiada organizator, cenią sobie autentyzm, energię i kontakt z publiką. Przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach 17-21 lipca w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Obecny Line Up prezentuje się następująco:

Daria Zawiałow – 18.07

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Zadebiutowała w Opolu, gdzie zaprezentowała swój singiel Malinowy Chruśniak i zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar – Opolską Karolinkę. W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album A!Kysz, nad którym pracowała wraz z przyjacielem i producentem Michałem Kushem. Aktualnie w rozgłośniach radiowych można usłyszeć najnowszy singiel Darii Nie dobiję się do Ciebie zwiastujący album, którego premiera planowana jest na początek 2019 roku.

Jarecki – 18.07

Jarecki jest wokalistą i współzałożycielem powstałego w 1998 roku zespołu muzycznego Kultórwa. Wraz z zespołem nagrał wydany w podziemiu album pt. Zwirus. W 2003 roku, Jarecki wraz z kuzynem, DJ-em BRK założył Studio Kurnik. Również w 2003 roku ukazał kolejny album Kultórwy pt. Muzykata. 25 stycznia 2008 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta, pod tytułem Styldohwil. Za wysoko to najnowszy solowy album Jareckiego. Sam artysta twierdzi, że to najbardziej osobisty i bogaty w różnorodne gatunki projekt muzyczny.

Łąki Łan – 18.07

Co to za uczucie, co za stan, kiedy żyzny pała łan? Wiadomo, moc, energia, endorfina! A gdyby tak wzbogacić ten Łąkowy bukiet o soczyste brzmienie ponętnych dęciaków?! Zrobiliś to na Przystanku Woodstock 2017 i było przepysznie. Dlatego jesienią na kilku specjalnych występach pod hasłem Łąki Łan & Dmuchawce ich siłę rażenia zwiększy ośmioosobowa sekcja dęta, którą rozdyryguje Mateusz „Czarny Bez” Czarnowski. Magiczne i niezwykle energetyczne występy zespołu rozgrzeją publiczność w czwartek!

Damian Syjonfam – 19.07

Solowy album Damiana SyjonFam Wracam do domu miał premierę podczas Ostróda Reggae Festival 2014, gdzie muzyk wystąpił w towarzystwie D’Roots Brothers. W 2016 roku Damian wydał kolejny album – To co było, to bedzie, na którym gościnnie wystąpili m.in. Mesajah i PabloPavo. Obecnie wokalista ma na koncie wydany w lipcu tego roku album Czuję, więc jestem.

Krzysztof Zalewski – 19.07

Debiutancką płytę wydał zaraz po wygranej Idola w 2004 i po jakimś czasie słuch po nim zaginął – ale to nie znaczy, że Zalef zrezygnował z muzyki. Wręcz przeciwnie! Terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występuje z Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował ponownie, albumem Zelig. To wyzwanie rzucone dzisiejszej muzyce popularnej: 10 rockowych piosenek, ambitnych i chwytliwych zarazem. Rok 2016 to nowa odsłona Złoto. I jest na pewno najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta Krzysztofa Zalewskiego.

Bitamina – 20.07

Hip-hop, jazz i połamane bity najlepiej charakteryzują Bitaminę, czyli Amara, Mateusza i Piotra, muzyków, którzy grają razem już od 2005 roku. Bilety na ich koncerty wyprzedają się zaraz po ogłoszeniu daty, a pełne fantazji albumy, od Listów Janusza przez Plac Zabaw po najnowszą Kawalerkę, spotykają się z niesamowicie pozytywnym odbiorem słuchaczy. Ostatni krążek, pełen odniesień do osobistych doświadczeń, błyskawicznie stał się hitem na kanale YouTube.

KULT – 20.07

Od przeszło 30 lat grupa założona przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę nie traci na popularności. Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają KULT za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Od początku istnienia zespołu powstało sporo piosenek, niektóre na fonograficzną premierę czekały wiele lat, inne w ogóle nigdy nie pojawiły się na oficjalnych albumach zespołu. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym, a jego charyzma przyciągała na każdy koncert rzesze wiernych fanów.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , Last modified: 27 grudnia, 2018
Close
%d bloggers like this: