Premonitions, debiutancki album wokalistki i songwriterki Miyi Folick, od dziś jest dostępny w serwisach streamingowych. Za produkcję odpowiadają Justin Raisen oraz Yves Rothman.

Jak wyjaśnia sama Miya Folick: – „Premonitions” zaczęło się od „Thingamajig” – nie możesz przypomnieć sobie nazwy, ale wiesz dokładnie, o co chodzi i jakie emocje to w tobie wywołuje. Jak nagły poryw, który pojawia się, gdy próbujesz sobie coś intensywnie przypomnieć. Magnetyzm czegoś, co znajduje się na końcu języka. Chciałam, by album brzmiał właśnie TAK. Aby był nośnikiem świata, gdzie jest więcej nadziei, prawdy, szczodrości i miłości. Nie chciałam nikogo udawać i pozować na nie wiadomo kogo.

O Folick zrobiło się głośno po raz pierwszy w 2015 za sprawą EP-ki Strange Darling, która zebrała pochwały m.in. od dziennikarzy NPR czy „The New York Times”. Kawałek Miyi trafił do wielkiego przeboju Netfliksa – „Trzynastu powodów”. Wydana w 2017 EP-ka Give It To Me również została bardzo ciepło przyjęta przez branżę. Folick dzieliła scenę między innymi z takimi artystami jak Chairlift, Yeasayer, Kate Nash czy Sleigh Bells.

Lista utworów:
1. Thingamajig
2. Premonitions
3. Cost Your Love
4. Stock Image
5. Leave the Party
6. Stop Talking
7. Freak Out
8. Deadbody
9. Baby Girl
10. What We’ve Made