Po wydaniu trzech niezwykle ciepło przyjętych przez fanów i krytykę EP-ek, Jacob Banks prezentuje debiutancki album Village.

Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo był utwór Be Good To Me z gościnnym udziałem Seinabo Sey. Producentami kawałka są xSDTRK oraz Laleh Pourkarim. Wyzwalająca opowieść o miłości i tęsknocie wybrzmiewa za sprawą genialnych, soulowych wokali Jacoba i Seinabo. Artyści spotkali się wcześniej w studiu nagrywając utwór Remember, który trafił na najnowszą płytę Sey.

Wydanie debiutanckiego albumu Village poprzedziły trzy EP-ki: The Monologue, The Paradox oraz The Boy Who Cried Freedom. Jacob Banks pracował z takimi renomowanymi producentami jak Paul Epworth (Adele, James Bay, FKA twigs) czy Malay (Frank Ocean, Sam Smith, Lorde). Na pełnowymiarowej płycie artysty znalazło się 14 utworów.

„Village” to celebracja tych rzeczy, które nas kształtują: zarówno dobrych, jak i mniej chlubnych
Jacob Banks

Jacob Banks zadebiutował w amerykańskiej telewizji w programie „Late Night with Seth Meyers”, a jego wykonanie Unknown (To You) obejrzano ponad 12 mln razy. Artysta był chwalony przez najbardziej wpływowe i prestiżowe media, w tym m.in. „Billboard”, „The Fader”, „Complex”, „Interview”, „Paper” czy „Nylon”.

Lista utworów:
1. Chainsmoking
2. Love Ain’t Enough
3. Mexico
4. Prosecco
5. Kumbaya (feat. Bibi Bourelly)
6. Slow Up
7. Grown Up (feat. Nana)
8. Keeps Me Going
9. Be Good To Me (feat. Seinabo Sey)
10. Nostalgia
11. Caroline
12. Witness
13. Unknown (To You)
14. Peace of Mind

Jacob Banks