Siostry Melosik to zdobywczynie Nagrody Publiczności w koncercie „Debiuty” w ramach 55 KFPP w Opolu. W sieci pojawił się nowy singiel i teledysk od wokalistek.

Od wielu lat współpracują z Anią Dąbrowską jako chórzystki i współautorki tekstów. Ich autorski materiał utrzymany jest w stylu pop/country, a melodyjne i kobiece piosenki wyróżniają się zarówno ich naturalnie spójnymi głosami, przemyślanymi tekstami jak i surowym, gitarowym brzmieniem.

W 2011 roku piosenka w wykonaniu Sióstr Żeńsko-męska gra promowała film Łukasza Palkowskiego „Wojna żeńsko-męska”. W roku 2016 ich kompozycja Znam na pamięć dalszy ciąg ukazała się na limitowanej wersji albumu Ani Dąbrowskiej Dla naiwnych marzycieli. W 2018 roku utwór Sióstr Batumi przyniósł im zwycięstwo w opolskich „debiutach”.

W listopadzie 2018 ukazał się kolejny singiel duetu Równocześnie. Teledysk do piosenki powstał jako podziękowanie za głosy oddane w konkursie Debiuty i został w całości zrealizowany za zdobytą tam nagrodę pieniężną.

Producentami płyty Sióstr Melosik są Bartosz Staszkiewicz i Kuba Galiński, odpowiedzialni za brzmienie zespołów takich jak Sofa czy Dr Misio.