Już 21 lutego w Warszawie wystąpi Ólafur Arnalds. Na koncert dostępne są nadal bilety na miejsce siedzące.

Ólafur Arnalds – islandzki kompozytor i multiinstrumentalista, zdobywca nagrody BAFTA wystąpi 21 lutego w warszawskiej Hali Torwar z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego , perkusisty i dwóch samogrających fortepianów! W swej solowej twórczości Arnalds oryginalnie łączy dźwięki fortepianu, sekcji smyczkowej i elektroniki.

Islandczyk zagra u nas w ramach światowej trasy koncertowej promującej jego nowy album re:member, który ukazał się w sierpniu ubiegłego roku. Na koncert dostępne s ąjedynie bilety na miejsce siedzące.

Bilety na koncert zakupicie w serwisach Ticketmaster, Biletomat oraz Eventim.

Jego kompozycja Particles nagrana wspólnie z Nanną Bryndis z popularnej grupy of Monster And Men byłą pierwszym utworem w klasycznej aranżacji wyemitowanym w programie Zane Lowe „Beats 1”. Od kilku lat Ólafur współtworzy też elektroniczny duet Kiasmos.

W Warszawie Arnalds zagra na fortepianie i instrumentach elektronicznych, zaś towarzyszyć mu będzie perkusista oraz kwartet smyczkowy. Ciekawostką na scenie będą też dwa samogrające, pół-generatywne fortepiany, – nad ich oprogramowaniem i konfiguracją Ólafur i jego pomocnicy pracowali ponad dwa lata. Dzięki tym niezwykłym instrumentom, każde koncertowe wykonanie kompozycji Arnaldsa ma wyjątkowy, niepowtarzalny charakter.