Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Zestawienia

15 rockowych piosenek na święta – playlista Karoliny Górczyk

Dziś mamy szczególny dzień, który właściwie rozpoczyna już całą tę świąteczną gorączkę. Od 6 grudnia, czyli znanych Mikołajków każdy zaczyna już poważnie myśleć o przygotowaniach do świąt i strojeniu choinki. W wielu rodzinach również wręcza się pierwsze prezenty. Mając na uwadze świąteczne tradycje, nasza redakcja również przygotowała dla czytelników mały podarunek – playlistę z 15 rockowymi utworami, które umilą świąteczny czas każdemu miłośnikowi cięższych brzmień.

Przygotowana playlista trwa niecałą godzinę, więc czasowo wygląda podobnie do typowego longplaya. Zawiera przegląd 15 najlepszych świątecznych piosenek rockowych i alternatywnych artystów. Można na niej usłyszeć m.in Coldplay, U2, Fall Out Boy i Linkin Park.

Przegląd playlisty:

Coldplay – Christmas Lights

Jest to jedna z najpopularniejszych piosenek zawartych w zestawieniu – świąteczny numer zespołu Coldplay zna niemal każdy. Nie trzeba się na temat utworu specjalnie rozpisywać, bo już teraz można go posłuchać w większości stacji telewizyjnych. Mogę jedynie powiedzieć, że warto zwrócić uwagę na tekst – w tym numerze mamy do czynienia z bardziej ambitną tematyką niż renifery i dzwoneczki.

U2 – Christmas (Baby Please Come Home)

Klimatyczne ballady z błyskotliwymi tekstami zawsze były mocną stroną U2. W przypadku dość trudnej i ogranej świątecznej tematyki Irlandczycy również podołali zadaniu. Stworzyli naprawdę interesujący numer uzupełniony charakterystycznym wokalem. Słuchając utworu mam wrażenie, że scena muzyczna bez Bono (i oczywiście reszty zespołu) byłaby zwyczajnie pusta.

Sleeping With Sirens – Christmas On The Road

Na naszej playliście nie mogło również zabraknąć najnowszego wydania zespołu Sleeping With Sirens. Ten bożonarodzeniowy utwór miał swoją premierę 17 listopada i jest jednym z moich największych odkryć ubiegłego miesiąca. Klimat wydania jest niesamowicie… świąteczny. Zwykle jestem daleka od takich praktyk, ale słuchając go mam realną ochotę odkurzyć choinkę z piwnicy i przystroić ją kolorowymi lampkami.

Linkin Park – My December

Utwór amerykańskiego zespołu Linkin Park może nie jest do końca świąteczny, ale dobrze wpasowuje się w zimowe klimaty. Spokojny wokal Chestera Benningtona idealnie pasuje do klimatycznej, gitarowej melodii. Warto również zwrócić uwagę na tekst piosenki, w którym wielu z nas mogłoby siebie odnaleźć. Bo refleksja zawsze się przyda, nie tylko w bożonarodzeniowym okresie.

Fall Out Boy – Yule Shoot Your Eye Out

Trzeci amerykański zespół z rzędu proponuje nieco inną alternatywę. Fall Out Boy ma propozycję dla wszystkich mających do świąt nieco sceptyczne nastawienie. Buntowniczy wokalista śpiewa, że wcale nie ma zamiaru spędzać świąt w rodzinnym domu i ignoruję grudniową obrządkowość. Cóż mogę powiedzieć – jest kontrowersyjnie.

… i wiele innych, pełna wersja playlisty znajduje się poniżej:

(Visited 428 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 6 grudnia, 2017
Close
%d bloggers like this: