Gdy słyszymy to nazwisko, to ręce same składają się do oklasków. Gdy myślimy o gitarze, to na myśl przychodzi jego imię. Wirtuoz to dla niego trochę lekceważące określenie, ponieważ jest wielkim wirtuozem, być może największym. Nie przedłużając, chciałbym ogłosić, że 20 lipca 2018 roku urodziny obchodzi Carlos Santana.

Carlos Augusto Alves Santana pojawił się na świecie 20 lipca 1947 roku w Autlán de Navarro w Meksyku. Jego pierwszym instrumentem wcale nie była gitara. Swoją karierę muzyczną zaczynał jako skrzypek w zespole ojca, który nauczył go grać na tym instrumencie. Później, po pierwszym usłyszeniu jazzu i rock’n rolla postanowił przerzucić się na gitarę. Wyszło mu to na dobre. W 1967 roku założył słynny zespół Santana, w którym jest gitarzystą i wokalistą. W sierpniu 1969 eoku wydali swój pierwszy album studyjny pt. Santana. Album dotarł do czwartego miejsca na amerykańskiej liście Billboard 200. Wielkim sukcesem grupy był występ na festiwalu w Woodstock.

Ponad 50 lat na scenie – to robi wrażenie. W 1998 roku wraz z oryginalnym składem Santany został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Ma na swoim koncie aż 10 nagród Grammy. Założył wraz z żoną fundację The Milagro Foundation. Został sklasyfikowany na 15. miejscu na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów wg Rolling Stone

Niedawno był gwiazdą tegorocznej edycji Tauron Life Festival Oświęcim. Podczas występu zagrał takie hity jak m.in. Maria Maria, Black Magic Woman czy Corazon Espinado. Tym występem rozpoczął Divination Tour 2018. Już nie możemy się doczekać kolejnego magicznego show w naszym kraju.

Carlos Santana nie zwalnia tempa i dalej koncertuje na najwyższym poziomie. Z okazji 71. urodzin składamy jak najlepsze życzenia!