Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Apocalyptica na koncercie w Krakowie!

Wspaniały zespół, doskonała atmosfera. Rewelacyjny koncert. Jednym słowem – metal dla koneserów.

Od powstania w 1993 roku, Apocalyptica łączy klasyczne formy i struktury muzyczne z elementami współczesnymi. W trakcie trwającej już ponad dwadzieścia lat kariery, muzycy zagrali ponad tysiąc koncertów i występowali w ponad pięćdziesięciu krajach! Po międzynarodowym sukcesie albumu z 2010 roku (“7th Symphony”) muzycy zaangażowali się w kilka różnych projektów. Wspólnie koncertowali m.in. z orkiestrą Avanti!, z którą wystąpili także w Polsce.

Kolejne albumy odnosiły sukcesy na całym świecie, a single podbijały listy przebojów, miedzy innymi dzięki kooperacji z gwiazdami pokroju Gavina Rossdale’a, Dave’a Lombardo czy Villego Valo. Ty razem sympatyczni Finowie odwiedzą Kraków, w ramach trasy, promującej album Shadowmaker, na którym raz pierwszy w swej historii wiolonczeliści zaprosili do współpracy tylko jednego wokalistę.
Wybór padł na Franky’ego Pereza, do niedawna gitarzystę Scars of Broadway, mającego też za sobą epizod w zespole Slasha. Album znalazł się na sklepowych półkach 20 kwietnia 2015. Do produkcji krążka zespół zaprosił Nicka Raskulinecza, który ma na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Foo Fighters, Deftones czy Mastodon. „Shadowmaker” to najbardziej odważne dzieło w historii działalności Finów, doskonale przyjęte zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych.

APOCALYPTICA, Tracer

Kraków – 08.10.2015 – Hala Wisły, ul. Reymonta 22
Otwarcie wejść: 17:30 Start: 19:00
Bilety przedsprzedaż 125zł, w dniu koncertu 140zł

apocaliptica 2015

(Visited 4 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 18 września, 2015
Close
%d bloggers like this: