Za kilka chwil w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert „Artyści Przeciw Nienawiści”. Ponad 90 gwiazd wystąpi w słusznej sprawie na jednej scenie.

Oto zapis relacji live.

22:52

Kończymy relację live! Dziękujemy, że razem z nami oglądaliście koncert „Artyści przeciw nienawiści”.

22:45

Na scenie wszyscy prowadzący koncert czytają Manifest Antyhejtowy, który został podpisany przez wszystkich artystów dziś występujących. Podziękowania dla Polskiej Orkiestry Filmowej za aranże, podziękowania dla Onet, Ipli, ebilet, ZAIKS, gwiazd którzy nie wzięli nic za dzisiejszy występ. Na scenie utwór z repertuaru grupy IRA „Nadzieja” w wykonaniu wszystkich występujących dzisiaj artystów i nie tylko, gdyż po raz pierwszy na scenie widzimy m.in. Iwonę Węgrowską czy Olę Nizio.

22:39

Olga Kalicka i Marcin Cejrowski kończą koncert, pozostawiając nas z refleksją. Michał Kowalonek wykonuje „Nie pytaj o Polskę” z repertuaru Obywatela G.C.

22:38

22:34

Muniek Staszczyk (T.Love) w materiale filmowym cytuje słowa swojej piosenki „Nie nie nie”. Tymczasem na scenie pojawia się Bayer Full i wraz z Łobuzami prezentują „Wszyscy Polacy”.

22:29

Madox, Margaret o walce dot. ważnych rzeczy. Stachursky prezentuje klasyk ze swojego repertuaru „Zostańmy razem”.

22:25

Ola Szwed o polskiej mentalności. „Żyjmy i dajmy żyć!” – zachęca. Scenę przejmuje Małgorzata Ostrowska prezentując „Meluzynę”.

22:20

Nick Sinckler, Olga Kalicka, Katarzyna Skrzynecka o marzeniach dot. lepszej Polski. Na scenie ta ostatnia z utworem „What a wonderful world” Louisa Armstronga.

22:15

Marcin Spenner, Maja Kapłon o marzeniach. Na scenie Filip Lato i Jula w utworze „Zanim nas policzysz”.

22:09

Piotr Zborowski (Felivers), C-Bool, Weronika Juszczak, Beata Orbik o marzeniach. Na scenie Andrzej Rosiewicz z utworem „Pytasz mnie”.

22:04

Artur Chamski, Sylwia Lipka, Zuza Zakrzewska o marzeniach dot. lepszej Polski. Na scenie prezentuje się De Mono (z Andrzejem Krzywym) w utworze „Tak wygląda moje miasto nocą”.

21:59

Krzysztof Ibisz o marzeniach dot. lepszej Polski. Na scenie Tre Voci i Ramona Rey w utworze „Hallelujah” z repertuaru Leonarda Cohena.

21:53

Michał Piróg z Agnieszką Hyży i jeszcze jedną dziennikarką o hejcie na mniejszości. Przed nami RSC i Peja w utworze „To taki piękny kraj”.

21:45

Agnieszka Hyży i Mariusz Kałamaga o zwalczaniu hejtu w sieci. Na scenie Sound’n’Grace z utworem „Nadzieja”. Numer otwiera trzecią i ostatnią część koncertu.

21:39

Kamil Baleja i Barbara Kurdej-Szatan zapowiadają następnego wykonawcy. „Gdyby tu był, byłby dumny”. Na scenę wychodzi Mateusz Ziółko i śpiewa „Lubię wracać tam gdzie byłem” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.

21:32

Margaret oraz Katarzyna Skrzynecka o sposobach na hejt. „Utopijne marzenie o dobrych ludziach się spełni. Ja w to wierzę”. Blue Cafe śpiewają  „Zapamiętaj”. „Dajmy szansę pokojowi!” – krzyczy Dominika Gawęda, liderka grupy

21:28

Mandaryna o tym, co zrobić by świat był lepszy. Przede wszystkim zmienić swoje nastawienie. Na scenie Enej prezentuje utwór „Zbudujemy dom”.

21:25

Marek Molak, Magdalena Tul, Maja Kapłon o tym, dlaczego idea „Artyści przeciw nienawiści” jest słuszna. Na scenie Kasia Popowska w utworze „Graj”.

21:20

Artur Sikorski, Aleksandra Szwed, Marta Bijan o tym co zrobić by świat był lepszy. Na scenę wychodzi Cleo. „Zapalmy światełka w telefonach, by pokazać ile gwiazd złowiła Doda! Łowcy gwiazd przeciw nienawiści! Jedziemy!” – po czym zaśpiewała swoją piosenkę.

21:15

M.in. Dziemian o hejcie. Na scenie Agata Nizińska, Nick Sinckler i Patricia Kazadi śpiewają „With a little help from my friends” z repertuaru The Beatles.

21:10

Marek Molak, Ola Nizio, Felivers, Ramona Rey, Madox ponownie o przeciwieństwach hejtu. A przed nami Ewa Farna w akustycznej wersji „Cicho”. „Z nienawiści nic dobrego nie wychodzi, z miłości tak”

21:02

Basia Hetmańska, Marek Kaliszuk, Boogie & Fifon (Łobuzy), Olga Kalicka o przeciwieństwach hejtu. Na scenę wychodzi Justyna Steczkowska. „To że jesteście tutaj oznacza, że macie czyste serce. Ono nie krzywdzi, a zmienianie trzeba zacząć od siebie.” Śpiewa „Wracam do domu” z apelem, by każdy śpiewał ten utwór w drodze powrotnej.

20:58

Nick Sinckler, Saszan, Mandaryna mówią o swoich sposobach na hejt. „Społeczeństwo ubożeje w słowa, używając LOL, YOLO, itp.” – twierdzi Marta. Na scenie Mariusz Kałamaga i Damian Michałowski, którzy mówią parę słów od siebie. Kabareciarz nagrywa publiczność z Łodzi, mówiąc że zamieszcza materiał na instagramie i zaapelował o pozytywne komentarze, bez hejtu. Zapowiadają grupę Golec uOrkiestra, który wykonuje utwór „Ja potrzebuję Ciebie”. „Walczmy o tolerancję!”

20:53

Beata Orbik, Magdalena Tul oraz Olga Kalicka przekonują, że możemy walczyć z hejtem. „Nie zawsze możemy odpowiedzieć na hejt miłością, ale starajmy się.” – podkreśla ta ostatnia. A Ewelina Lisowska zabiera nas „W stronę słońca”.

20:45

„Wieża Babel” rozpoczęła drugą część koncertu. „Możecie być konstruktorami lepszego jutra!”- krzyczy ze sceny Michał Piróg, nawiązując do tekstu utworu w towarzystwie Barbary Kurdej-Szatan oraz Olgi Kalickiej. „Czy wyrażacie zgodę na krzywdę i waszych bliskich. Zróbmy to dla siebie i wszystkich pokoleń: NIE!”. Przed nami artystka, od której wszystko się zaczęło: Doda śpiewa „Znak pokoju” z repertuaru jej zespołu Virgin.

20:39

Następnych wykonawców zapowiadają Marcin Cejrowski, Kamil Baleja i jeszcze jedna dziennikarka. Arek Kłusowski, Marcin Spenner, Artur Chamski, Magdalena Tul, Agnieszka Twardowska, Ola Szwed, Marek Kaliszuk, Gosia Andrzejewicz, Saszan, Sylwia Lipka wykonują „Wieżę Babel” z musicalu Janusza Józefowicza „Metro”.

20:30

Katarzyna Skrzynecka wypowiada się o tym, gdzie występuje hejt. Na scenie „Jej Wysokość” Maryla Rodowicz i stowarzyszenie artystów (m.in. Artur Sikorski, Bartek Kaszuba, Clodie, Ola Szwed, Mateusz Grędziński, Nick Sincler) w utworze „Wielka woda”.

20:26

Ola Nizio opowiada o tym, o czym piszą jej obserwatorzy: „Ludzie, tu chodzi o to, byśmy wszyscy żyli na tej planecie. Razem!”. Na scenie Zuza Jabłońska, Patryk Kumór, Marta Gałuszewska i Natalia Zastępa w utworze „Powiedz mi to w twarz”.

20:22

Aleksandra Szwed radzi, jak zwalczyć hejt. „Przeciwieństwem hejtu jest pokora”. Sceną rządzi Gromee reprezentant Polski na Eurowizji 2018. Na wokalu Sara Chmiel (zespół Łzy) wykonuje „Fearless”.

20:15

Margaret, Basia Hetmańska, Marcin Spenner, Agnieszka Twardowska, Hubert Jabłoński oraz Ola Nizio definiują hejtera. „Hejter to taka osoba, która nie kocha sama siebie. Hejtuje, ponieważ chce taka jak jej idol”. Dawid Kwiatkowski śpiewa swój debiutancki singiel „Na Zawsze”.

20:07

„Nie jesteśmy kuloodporni” – informuje nas jeden z artystów. Basia Hetmańska i Dziemian również wypowiadają się w materiale filmowym. Grzegorz Hyży wykonuje akustyczną wersję swojego hity „Wstaję”

20:03

Maja Kapłon dzieli się historią o chłopaku, który jej się bardzo podobał w czasach szkolnych. Wtedy pisał do niej „Dziewczyno, jak ty wyglądasz? Spójrz na swoje plecy”, podczas gdy dzisiaj „Hej, co tam? Nie chciałabyś się spotkać?”. Na scenie Sarsa prezentuje swój najnowszy singiel, „Carmen”. „Kochajcie się nawzajem a świat stanie się lepszym” – dodaje artystka.

19:58

Olga Kalicka dzieli się wiadomością od „fana” z czasów, kiedy jeszcze była w ciąży. „Żebyś urodziła martwą córkę”. Mateusz Grędziński przypomina zaś, że „Słowa wypowiedziane wirtualnie krzywdzą w realu”. Stanisław Soyka z akompaniamentem akordeonisty Marcina Wyrostka przypomina, czym jest „Tolerancja”.

19:55

Madox: „Żyjemy w kraju, gdzie jest przyzwolenie na hejt wobec ludzi, którzy są różnorodni.” Na scenie Olga Szomańska, Kasia Moś oraz Mateusz Ziółko wykonują utwór „Arahja” z repertuaru Kultu.

19:50

Saszan „Gdy wydałam swój pierwszy singiel, wylała się na mnie fala hejtu. (…) Było mi wstyd, że jestem obrażana publicznie”. Piosenkę „Ściana” wykonuje Oddział Zamknięty.

19:44

O hejcie wypowiadają się Nick Sincler, Marta Bijan, Magda Bereda, Zuza Zakrzewska oraz Mateusz Grędziński. Tymczasem Natalia Niemen wraz z Pawłem Zalewskim przypominają utwór jej ojca „Dziwny jest ten świat”. „Żeby zniszczyć hejt, musimy przestać nienawidzić siebie” – dodaje ze sceny.

19:40

Na scenie Grzegorz i Patrycja Markowscy w ich najnowszym singlu „Lustro”. W materiale poprzedzającym występ wypowiedzieli się Hubert Jabłoński, Kacper Gołda, Agnieszka Mrozińska oraz Mandaryna. Jednocześnie zaprosili oni na koncert, który odbędzie się w tym samym miejscu 13 kwietnia.

19:37

Artyści wypowiadają się w jaki sposób dotknął ich hejt. „Czytałam, że jestem gruba” – Sylwia Lipka „Czytałem o sobie, że mam kwadratowy ryj (…) że jestem facetem z pieprzem – to mój ulubiony” – Marcin Spenner. W materiale wypowiedzieli się także Aleksandra Szwed i Artur Chamski. Margaret na scenie śpiewa „Byle jak”.

19:35

Tymczasem na naszym Instagramie fotka z backstage’u. Pierwsi artyści już ustawiają się na ściance.

19:31

Kolejny materiał filmowy, gdzie Mandaryna, Sylwia Przybysz, Artur Chamski i Mateusz Grędziński definiują, czym jest hejt z ich perspektywy. Zaś Kasia Wilk i Mezo przypominają, co tak naprawdę jest „Ważne”.

19:27

Beata Kozidrak i zespół Bajm na scenie! Wykonują utwór „Biała Armia”. „Niech nas połączy dziś miłość i muzyka!” – krzyczy w Atlas Arenie. Wyjście na scenę poprzedził materiał filmowy z apelem Ryszarda Rynkowskiego przeciw nienawiści.

19:20

„Czesław Niemen miał rację, ludzi dobrej woli jest więcej” – podkreśliła Barbara Kurdej-Szatan. W podobnym tonie wypowiadają się Michał Piróg, Mariusz Kałamaga, Kamil Baleja, Olga Kalicka, Damian Michałowski, Marcin Cejrowski oraz Agnieszka Hyży. Wszyscy występujący dzisiaj zrezygnowali ze swoich honorariów.

19:15

Rozpoczynamy uroczystym odśpiewaniem „We Are The World” z repertuaru USA For Africa. Na scenie między innymi: Mateusz Ziółko, Nick Sinckler, Marta Gałuszewska, Łobuzy, Agnieszka Twardowska, Grzegorz i Patrycja Markowscy, Doda,  Little monster96 , Kasia Moś, Andrzej Krzywy, Ola Szwed, Marcin Spenner, Dawid Kwiatkowski, Magda Tul, Clodie, Maryla Rodowicz. Mimo wielu różnic wszyscy razem, przeciw nienawiści.

19:10

Transmisja live zza kulis trwa od godziny na Onecie. Sam koncert rozpocznie się o 19:15!

19:00

Dzień dobry! Witamy Państwa z Atlas Areny, gdzie za chwilę rozpocznie się koncert „Artyści Przeciw Nienawiści”. Nie byłoby tej inicjatywy bez Doroty Rabczewskiej, która na instagramie skrzyknęła artystów, by mogli wystąpić w tym pięknym wydarzeniu! To, co teraz się dzieje, już możecie oglądać w serwisie ipla.tv oraz na głównej stronie Onetu.

18:50

Nasza redakcja pojawiała się już w południe w Atlas Arenie i będzie od godziny 19 publikować relację z koncertu i specjalnie dla Was z Backstage.

Zapraszamy na nasz profil na Instagramie. Tam również pojawiają się nowości.