De Staat to zespół rockowy, który jest wybuchową mieszanką różnych gatunków. Różnorodność wpisuje się w DNA zespołu od samego początku jego istnienia. Już w październiku zespół zagra w Polsce!

Singiel KITTY KITTY nie mógł być lepszym zwiastunem nadchodzącego albumu. To nie tylko prawie siedmiominutowy basowy kawałek, ale przede wszystkim utwór poruszający problemy, które pojawiają się obecnie na międzynarodowej scenie politycznej. Kontynuacją jest nowy singiel I’m Out Of Your Mind. To jeden z najgłośniejszych kawałków w historii zespołu.

Przez swoją własną markę rockową coraz więcej ludzi dostrzegło ich przez ostatnie lata, co doprowadziło De Staat m.in do supportowania takich artystów jak The Rolling Stones w Amsterdamie czy Muse w całej Europie na trasie Drones 2016.

Zanim powstał zespół, był to projekt jednoosobowy (Torre Florim) założony w Nijmegen w Holandii. W 2009 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Wait For Evolution. W składzie zespołu znaleźli się gitarzysta Vedran Mircetic, basista Jop van Summeren, multiinstrumentalista Rocco Hueting i perkusista Tim van Delft.

21 października 2019 – Warszawa, klub Hybrydy