To kolejny po Old Town Road Lil Nas X przebój, który pokazuje potencjał TikToka jako platformy do odkrywania nowej muzyki i kreowania hitów!

Regard to DJ i producent z Kosowa, którego kanał na YouTube subskrybuje imponująca liczba prawie 800 tysięcy osób. Sukces zapewniły mu utwory z gatunku deep house, ale teraz poszerza swoje horyzonty, podbijając rozrastający się świat TikToka.

Singiel DJ-a Regarda Ride It to remiks piosenki Jaya Seana z 2008 roku. Producent stworzył nowy podkład, obniżył tonację wokalu i wypuścił 20-sekundowy fragment na TikToka.

Do utworu następnie powstał układ choreograficzny, który zdobywa coraz większą popularność wśród twórców na platformie TikTok. Od tamtej chwili użytkownicy aplikacji stworzyli już ponad cztery miliony krótkich filmów z wykorzystaniem Ride It. Powstał też specjalny hasztag #rideit, który wygenerował do tej pory około 100 milionów wyświetleń.

Ride It to kolejny świetny przykład na to, jak TikTok pomaga artystom w dotarciu do międzynarodowej publiczności” – uważa przedstawiciel TikToka Farhad Zand w odniesieniu do DJ-a Regarda i jego globalnego sukcesu.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: DJ Regard