Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Ferajna z Hoovera – by pamięć o powstańcach i ich piosenkach była wiecznie żywa…

1 dzień sierpnia. Będąc w Warszawie tego dnia, niezależnie czy pochodzisz stąd, mieszkasz i pracujesz czy może jest to tylko kolejny punkt na Twojej trasie – nie sposób nie natknąć się tego dnia na obchody rocznicy Powstania Warszawskiego, zerkamy na zegarki a kiedy jak co roku pokaże się na nich godzina 17, całe miasto 'zamiera’, żeby uczcić godzinę W…
Spośród wielu wydarzeń odbywających się nie tylko dokładnie w tym dniu, ale także mu towarzyszącym – jakbyśmy pamięć o Powstańcach chcieli rozciągnąć w czasie – warto zwrócić uwagę szczególnie na te, które odbywają się z inicjatywy młodych ludzi, którzy chcą swoim zaangażowaniem przekazać szacunek i odrobić tego dnia szczególną lekcję historii.

Na łamach naszego portalu chcemy dziś zwrócić Waszą uwagę i jednocześnie zaprosić do świętowania z nami obchodów 75 rocznicy Powstania Warszawskiego z zespołem Ferajna z Hoovera. Dat i lokalizacji macie do wyboru kilka – począwszy od Skweru Hoovera a kończąc na Alejach Ujazdowskich. Skąd pomysł na zespół prezentujący taką twórczość, właśnie w takiej formie? Jak możemy się dowiedzieć przy okazji jednego z facebookowych wydarzeń: Grupa znajomych, która spontanicznie połączyła swoje muzyczne talenty, by oddać hołd warszawskim powstańcom i obrońcom niepodległości. Ciepły odbiór publiczności na ich występy sprawił, że grają do dziś przybliżając słuchaczom piosenki powstańcze, okupacyjne, a także utwory patriotyczne czy legionowe. Okrzyknęli się Ferajną z Hoovera, gdyż to właśnie na skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu można spotkać ich w najważniejsze rocznice dla Państwa i miasta. Warszawiacy, patrioci, a przede wszystkim przyjaciele. Zespół już 5 lat udowadnia, że pamięć poległych za Warszawę jest wciąż żywa a jeżeli Wy także chcecie w sposób nietuzinkowy i śpiewający uczcić pamięć poległych za okazać szacunek Powstańcom – nic prostszego. Przychodzicie, chwytacie za śpiewniki i niech niesie się pieśń…a właściwie piosenki te (nie) zakazane. Znacie na pewno!

Poniżej znajdziecie linki do wszystkich wydarzeń organizowanych przez Ferajnę z Hoovera:

1 sierpnia – Aleja Jana Pawła/ ul. Grzybowska // Skwer Hoovera (Krakowskie Przedmieście)
https://www.facebook.com/events/2299313880183998/

2 sierpnia – ul. Żegańska (Wawerskie Centrum Kultury)
https://www.facebook.com/events/480878475999179/

4 sierpnia – Aleje Ujazdowskie (Niepodległa. Miejsce Spotkań)
https://www.facebook.com/events/2114334512200659/


Więcej informacji o samym zespole oraz relacje z innych inicjatyw znajdziecie poniżej:
https://www.facebook.com/pg/ferajnazhoovera/events/?ref=page_internal

(Visited 33 times, 1 visits today)
Last modified: 29 lipca, 2019
Close
%d bloggers like this: