Kolejnym elementem powrotu Friendly Fires jest nowy singiel zapowiadający krążek Inflorescent – utwór Run The Wild Flowers.

Inflorescent ukazuje się po ośmioletniej przerwie. Friendly Fires brzmią na wydawnictwie, jakby narodzili się na nowo. Za (współ)produkcję albumu odpowiadają Mark Ralph, James Ford oraz Disclosure.

Friendly Fires spędzili ostatnie 18 miesięcy w różnych studiach nagraniowych w Londynie. Poprzednie wydawnictwa zespołu, Friendly Fires i Pala, przywoływały uczucia tęsknoty i eskapizmu. Inflorescent jest znacznie bardziej bezpośrednie. Krążek częściowo zainspirowany jest – przynajmniej w wersji tekstowej – hardcore’owymi wydawnictwami, których artyści słuchali wspólnie w okresie nastoletnim. Bycie tu i teraz, spotkania ze znajomymi, tańczenie w klubie razem jako trio – to kolejne elementy, które przyczyniły się do powstania trzeciego albumu Friendly Fires. Album opowiada o życiu w obecnej chwili, o braku strachu, chwytaniu momentów, odsuwaniu od siebie wątpliwości i dążeniu do robienia tego, co się kocha.