Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Premierowe Utwory

Gorzki smak Billy’ego Idola. Posłuchaj nowego singla.

Nowy singel Billy’ego Idola Bitter Taste jest już dostępny. Mini-album The Roadside ukaże się już 17 września 2021!

Bitter Taste to pierwszy od prawie 7 lat nowy utwór Billy’ego Idola! Singel jest częścią regularnego mini-wydawnictwa – 4-utworowej EPki pt. The Roadside, która ukaże się 17 września br. nakładem Dark Horse Records.

Nad całością produkcji muzycznej nowych utworów Billy’ego Idola czuwał Butch Walker (m.in. Green Day, Weezer). Na mini-albumie nie mogło zabraknąć gitarzysty i współautora wielu hitów Idola, Steve’a Stevensa. Cała EPka, jak większość obecnych premierowych nagrań,  powstała niemal w całości w cieniu pandemii. Dla swoich fanów, twórca legendarnego „White Wedding”, przygotował specjalne, kolekcjonerskie edycje nowego mini-albumu.

Premierowy singel „Bitter Taste” to jeden z najbardziej osobistych i autobiograficznych tekstów Idola; nawiązuje do niemal śmiertelnego wypadku motocyklowego z 1990 roku. Idol mierzy się tu ze śmiercią, odrodzeniem i zmianą, która nastąpiła od tragicznego wydarzenia.  

Myślę, że wszyscy czują się dziś (podczas pandemii) bardziej refleksyjni. Napisanie czegoś o moim wypadku motocyklowym wydawało się więc całkiem logiczne i naturalne – wyjaśnia Billy Idol. – Z pewnością wypadek motocyklowy był moim katharsis, momentem przebudzenia. Trochę mnie zostało na tym poboczu. Ale ostatecznie niekoniecznie była to zła rzecz. To była pobudka. Może na tym poboczu zostawiłem lekceważącego młodzieńca Billy’ego i otworzyłem drzwi bardziej uważnemu ojcu i wrażliwszemu muzykowi.

Premierze towarzyszy wideoklip, wyreżyserowany przez Stevena Sebringa.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 13 sierpnia, 2021
Close
%d bloggers like this: