Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ WIDEO, Teledyski

Premiera teledysku: Gypsy and the Acid Queen – „Wilk”

Gypsy and the Acid Queen to pseudonim krakowskiego muzyka Kuby Jaworskiego. Wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, sam tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans. Oniryczne melodie w połączeniu z psychodeliczno bluesowym brzmieniem gitary i owiane lekko mistycznym głosem, opowiadającym historię nie z tego świata tworzą klimat lata 69.

Kilka miesięcy temu ukazał się doskonale przyjęty debiutancki album artysty, zatytuowany po prostu Gypsy and the Acid Queen. To z tego krążka pochodzi utwór Wilk, do którego teledysk właśnie ukazał sie w sieci. Za jego pomysł i realizację odpowiada Liudmyla Ovsiienko – studentka Wydziału Sztuki UTH w Radomiu. Jak wspomina autorka klipu, zdjęcia powstały na przełomie stycznia i lutego na terenie dwóch państw – Polski i Ukrainy, a te na zewnątrz kręcone były w 20 stopniowym mrozie!

Gypsy and the Acid Queen jest jednym z laureatów ubiegłorocznej edycji Festiwalu Fama w Świnoujściu, gdzie otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Ma na swoim koncie Grand Prix III Kołłątajowskiego Przeglądu Sztuki, tytuł „NADZIEJA 2017” portalu SO!MUSIC oraz świetnie przyjęte występy, m.in. na Enea Spring Break 2017, Opole Songwriter Festival, City Sounds Showcase we Wrocławiu, czy Sofar Sounds w Krakowie i Warszawie.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 27 kwietnia, 2017
Close
%d bloggers like this: