Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Premierowe Utwory

Hello Mark dla Zauchy

Hello Mark

Dzisiaj obchodzimy dosyć smutną rocznicę. Swoje 66 urodziny obchodziłby bowiem jeden z najciekawszych polskich wokalistów jazzowych, nieżyjący już Andrzej Zaucha. Aby uczcić pamięć wybitnego artysty, zespół Hello Mark postanowił nagrać cover jednej z jego piosenek.

Poznańska grupa to jeden z najszybciej rozwijających się składów indie – rockowych w naszym kraju. Po entuzjastycznie przyjętym wydawnictwie „Close Your Eyes” muzycy zaliczyli występ na Open`er Festival, a obecnie przygotowują się do nagrania nowego krążka. W przerwie pomiędzy przebywaniem w studiu a koncertowaniem muzycy znaleźli jednak czas na odrobinę zadumy, przypominając o tragicznie zmarłym saksofoniście.

Utwór, jaki wzięli na warsztat, czyli „Byłaś serca biciem”, to już szlagier krajowej muzyki rozrywkowej. Hello Mark poradziło sobie z niełatwym zadaniem odtworzenia ducha piosenki – pomimo iż nie powtórzyli dokładnie linii rytmicznej kompozycji, tylko zamienili jazzową stylistykę na bardziej funk – rockową, wyczuli, o co chodziło autorowi. Oby więcej takich świeżych, klimatycznych coverów!

(Visited 9 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , Last modified: 18 marca, 2023
Close
%d bloggers like this: