Nie żyje legenda country oraz niezaprzeczalny król amerykańskich list przebojów w latach 70. i 80. Był trzykrotnym laureatem nagrody Grammy.

O śmierci poinformowała rodzina Kenny’ego Rogersa za pośrednictwem Facebooka. Jak piszą artysta „odszedł w pokoju, z przyczyn naturalnych, pozostając pod opieką hospicyjną i w otoczeniu rodziny„. 

Rogers zmarł pod opieką hospicjum w swoim domu w Sandy Springs w stanie Georgia. Z powodu zagrożenia chorobą COVID-19 spowodowaną nowym koronawirusem rodzina planuje małą prywatną ceremonię pogrzebową, publiczne pożegnanie zaplanowano na później.

Amerykańskie media określają Rogersa jako pioniera połączenia muzyki country z popem. W 1978 roku jego najbardziej znany utwór The Gambler, trafił do National Recording Registry (Narodowego Rejestru Nagrań) w Bibliotece Kongresu – na rejestr składają się piosenki, które „są kulturowo, historycznie lub estetycznie istotne i opowiadają lub oddają życie w Stanach Zjednoczonych”.

Z kolei nagrane interpretacje piosenki Lionela Richie’ego Lady oraz Islands in the Stream nagrane w duecie z Dolly Parton dotarły na pierwsze miejsca list przebojów country i pop.