Francuski duet Kid Francescoli przyjedzie do Polski w ramach trasy, promującej album Lovers. Koncert odbędzie się 28 października w warszawskiej Hydrozagadce.

Kid Francescoli to projekt elektro-popowy stworzony przez Mathie Hocine’a w 2002 roku. W 2009 dołączyła do niego Julia Minkin, która była m.in. współautorką piosenek tworzonych przez grupę. W 2013 ukazał się ich pierwszy wspólny album With Julia, promowany przez świetnie przyjęty singiel Blow Up.

Po 5 latach światło dzienne ujrzał ich drugi wspólny krążek, Play Me Again, który potwierdził mocną pozycję zespołu na rynku. Z albumu pochodzi m.in. największy przebój Kid Francescoli – Moon.

Pod koniec stycznia 2020 na rynku ukazał się ich najnowszy album Lovers. Tym razem Mathie Hocine zaprosił do współpracy czterech nowych wokalistów – Samantha, Nassee, Ioni i Sarah Rebbecca. Longplay inspirowany jest marsylskim wybrzeżem, co wyraźnie słychać w jego brzmieniu – słońce, morze, ciepłe dźwięki z delikatną nutą melancholijnego tanecznego akcentu. 

Kid Francescoli odwiedzi Polskę w ramach międzynarodowej trasy promującej krążek. Koncert odbędzie się 28 października w stołecznym klubie Hydrozagadka.