OFF Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2018 w Katowicach w Dolinie Trzech Stawów. Co roku można usłyszeć najciekawsze nazwiska muzyki alternatywnej z takich gatunków, jak rock, elektronika, rap, jazz czy world music.

Kolejną artystką, która zagra na festiwalu została M.I.A. Jest brytyjską wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką, ale ze względu na swoje tamilskie pochodzenie i waleczny charakter – wojowniczką za sprawy, które inni z góry uznają za przegrane. Upomina się o imigrantów, walczy o prawa kobiet, o środowisko, o rozsądną konsumpcję. Boi się jej branża muzyczna, bo Maya mówi, co myśli, ale boją się też media, bo lubią tylko takie kontrowersje, które mogą kontrolować.

M.I.A. jest równie niepokorna, niemożliwa do sklasyfikowania w świecie dźwięków. Jej wydany w 2005 roku debiut Arular mienił się wszystkimi barwami londyńskiego undergroundu – od egzotycznych brzmień z zamorskich krain po hip-hop i electro. Długą więc drogę przeszła do ostatniej póki co płyty, czyli przebojowej AIM (2016), która powstała przy współpracy m.in. z Diplo i Skrillexem, baronami EDM.

Dotychczas ogłoszono, że na festiwalu wystąpią m.in. Clap Your Hands Say Yeah, Grizzly Bear, John Maus, Marlon Williams, Turbonegro, Oxbow, Bishop Nehru, Jacques Greene, King Ayisoba, The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins Live, Furia, Hańba, Moses Sumney, Coals, Aurora, Yellow Days, Legendarny Afrojax, Sorja Morja, Zola Jesus, Chastity Belt, …And You Will Know Us by the Trail of Dead, Ariel Pink, Housewives, Charlotte Gainsbourg, Mystery Lights, jak również Wojciech Bąkowski, Sensations’ Fix, Harry Merry, Gary War i coL.