Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Miejskie Granie – cykl koncertów towarzyszący trasie „Męskie Granie” rusza w polskich miastach

Przejawy miejskiego życia, codzienne doświadczanie miasta i jego dźwięków, odrębność lokalnych tradycji – wszystko to stało się źródłem osobistych inspiracji dla artystów biorących udział w tegorocznej trasie Męskiego Grania. Aby podkreślić ogromny wpływ kultury miejskiej i jej znaczenie dla artystycznej ekspresji twórców, formuła Męskiego Grania została poszerzona o cykl miejskich koncertów pod wspólną nazwą Miejskie Granie.

Warszawski cykl Miejskie Granie odbywa się w “Plażowej” – miejskiej klubokawiarni z plażą nad brzegiem Wisły u stóp Stadionu Narodowego, która przyciąga miłośników muzyki, pasjonatów nadrzecznego plażowania, koneserów widoków prawobrzeżnej Warszawy i spragnionych rowerzystów, przemierzających nadwiślańskie trasy. “Plażowa” jest miejscem otwartym – w dosłownym i przenośnym sensie. Zaprasza do obcowania z kulturą wysoką, gwarantując jednocześnie gościom poczucie wolności od utartych rytuałów jej celebrowania.

“Plażowa” na ogólnopolskiej mapie Miejskiego Grania ma wyjątkową pozycję. W 2014 r. tam właśnie odbyło się pierwsze Miejskie Granie, a jego sukces stał się mocnym argumentem za kontynuacją projektu w szerszym wymiarze w 2015 r. Jest też sceną, na której 30 maja 2015 r. rozpoczął się tegoroczny cykl imprez. Na koncercie inauguracyjnym zagrali Smolik i Kev Fox. Warszawskie Miejskie Granie potrwa do 29 sierpnia 2015 r. Co tydzień w Plażowej zagrają najlepsi polscy artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne.

W Plażowej zagrają:
18.07 – Rasmentalism
25.07 – Magnificent Muttey + Dead Frank
01.08 – Sokół i Marysia
08.08 – Natalia Przybysz
15.08 – TBC
22.08 – Mela Koteluk
29. 08 – The Dumplings

(Visited 35 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 12 lipca, 2015
Close
%d bloggers like this: