Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Misery Index wystąpi w Poznaniu

Misery Index zobaczymy na żywo we wrześniu 2021 roku, w ramach trasy promującej album Rituals Of Power. Wspomniane wydawnictwo ukazało się w marcu ubiegłego roku.

W roli supportu Misery Index zaprezenują się: Primitive Man ze swoją najnowszą produkcją pt.: Immersion oraz grupy Ulthar Gloom.

Cztery amerykańskie zespoły wystąpią wspólnie 23 września 2021 roku w poznańskim klubie U Bazyla.

Wśród zespołów, które znakomicie potrafią łączyć to, co najlepsze w death metalu i grindcorze, z całą pewnością trzeba umieścić Amerykanów z Misery Index. Kapela pochodzi z miasta, które było tłem kultowego serialu „Prawo ulicy”, czyli Baltimore. Zespół założył w 2001 roku basista i wokalista Jason Netherton, krótko po tym, jak wymówił pracę w Dying Fetus. Do wspólnego przedsięwzięcia namówił jeszcze dwóch muzyków formacji Johna Gallaghera, Mike’a Harrisona, Sparky’ego Voylesa i Kevina Talleya. Skład później wielokrotnie się zmieniał. Do dziś w Misery Index jest Jason, a towarzyszą mu kapitalny bębniarz Adam Jarvis, gitarzysta rytmiczny i wokalista Mark Kloeppel i gitarzysta prowadzący Darrin Morris.

Panowie od samego początku tworzą wybuchową, niezwykle brutalną i świetną technicznie mieszankę, w której słychać zarówno inspiracje Terrorizer, Napalm Death, jak i Bolt Thrower i Entombed. Każdy z kolejnych albumów Misery Index to dokładnie przemyślany krok do przodu na terenie deathowo-grindowym. W dorobku Amerykanów z pewnością warto wyróżnić wydane w 2014 arcydzieło brutalnego wyziewu, czyli „The Killing Gods” oraz pochodzący z 2019 roku album „Rituals Of Power”, na którym poza brutalnością, techniką i wściekłością mamy jeszcze również elementy klimatyczne i mniejszą zawartość grindu.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 13 grudnia, 2020
Close
%d bloggers like this: