Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Inne

Muzyczna kariera? Poznaj trudne początki największych muzyków

Zanim osiągnęli sukces, mnóstwo razy usłyszeli „nie”. Wielu dowiedziało się, że ma “głos jak koza” lub brak im talentu… mnóstwo światowej sławy muzyków żyło w skrajnej nędzy, zanim usłyszał o nich świat. Marzy Ci się muzyczna kariera? Załamują Cię niepowodzenia? Niech trudne początki wielkich muzyków będą dla Ciebie inspiracją!

Kariera muzyczna mimo niepowodzeń – czego uczą nas historie sław?

Czy wiesz, że wielu muzyków żyło w skrajnej nędzy, zanim ich talent wywindował ich na muzyczny piedestał? Guns and Roses żyli wspólnie w jednym, dość zaniedbanym pomieszczeniu bez łazienki czy kuchni. Slash wyznał kiedyś, że podrywali dziewczyny tylko po to, by u nich przenocować i skorzystać z prysznica.

Elvisowi  Presleyowi zarzucano z kolei… brak talentu. W listopadzie 1948 r. usłyszał on od nauczyciela muzyki, że nie jest muzycznie uzdolniony. Z kolei po jednym z nastoletnich koncertów organizatorzy zasugerowali mu, że powinien porzucić śpiewanie i zostać kierowcą ciężarówki. Całe szczęście, że nie posłuchał tej rady!

Niewesołą sytuację miał także Hendrix – geniusz i wizjoner, uważany dzis za jednego z największych gitarzystów wszechczasów. Pierwsze muzyczne próby zaczęły się, gdy znalazł stare ukulele z jedną struną, na którym zaczął się uczyć ze słuchu ulubionych kawałków Elvisa Presleya. Dopiero po pewnym czasie stać go było na gitarę. Na szczęście nie musisz skazywać swojej muzycznej na los podobny do Hendrixa i jeśli marzy Ci sie własny Gibson, Fender, Yamaha, Schecter – możesz nabyć swój wymarzony instrument w hurtowni muzycznej takiej jak https://hurtowniamuzyczna.pl. W ofercie znajdziesz również całą gama sprzętu oświetleniowego, nagłośnieniowego, studyjnego, a także sprzęt DJ. To nie lada gratka dla miłośników muzyki!

Kobiety w show biznesie – trudne muzyczne początki 

Shakira jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd muzyki pop. Jednak zanim wbiła się na szczyty światowych listów przebojów, jej predyspozycje wokalne nie wzbudzały zainteresowania. Wyznaje, że nie udało jej się dostać do szkolnego chóru, a nauczyciel muzyki nie wypowiadał się pochlebnie na temat jej głosu.

Jennifer Lopez musiała nieustannie się borykać z dyskryminacją ze względu na pochodzenie oraz… rozmiar pupy. Ponadto klepała biedę: “Jadłam tylko jeden kawałek pizzy dziennie, żadnych śniadań, żadnych obiadów” – wyznaje. Kiedy Madonna pierwszy raz próbowała swych sił w show-biznesie, jej materiał muzyczny został skrytykowany. Usłyszała, że nie nadaje się do śpiewania. Na szczęście piosenkarka znalazła mniej znaną wytwornie, dzięki której jej kariera nabrała impetu.

Każdy człowiek sukcesu powie Ci, że najważniejsza jest wiara we własne siły i determinacja w dążeniu do celu, dlatego nie poddawaj się przeciwnościom i pozwól wybrzmieć muzyce, którą masz w sobie!

(Visited 29 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 27 stycznia, 2022
Close
%d bloggers like this: