Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Inne

Nagrywanie muzyki w domu

Jeszcze kilkanaście lat temu nagrywanie muzyki w domu wydawało się absolutnie niewykonalne – zarówno z punktu widzenia finansowego jak i logistycznego. Okazuje się jednak, że dziś stworzenie tzw. home recording nie stanowi żadnego problemu. W poniższym artykule doradzamy, jak przygotować studio nagraniowe w domowym zaciszu.

Studio nagraniowe w domu – czy to możliwe? 

Większości ludzi studio nagraniowe kojarzy się z miejscem, które można zaaranżować wyłącznie wtedy, gdy dysponujemy ogromną ilością pieniędzy. Należy jednak pamiętać o tym, że obecnie mocno na popularności zyskuje tzw. home recording / studio, czyli studia nagraniowe w domu. W dzisiejszych czasach stworzenie studia nagraniowego w domowym zaciszu wbrew pozorom nie jest tak kosztochłonne i pracochłonne jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. 

Ostateczny koszt, który będziemy musieli ponieść w związku z uruchomieniem naszego home recording, uzależniony jest oczywiście od tego, jak będzie ono wyglądało. Mowa tutaj o zaimplementowanych rozwiązaniach technologicznych. Zachęcamy, aby przed zakupieniem jakiegokolwiek sprzętu do domowego studia nagrań, zebrać obszerną wiedzę na temat specyfiki poszczególnych urządzeń i technologii. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasze przyszłe miejsce pracy w pełni będzie odpowiadało naszym potrzebom i oczekiwaniom. 

Jakie sprzęty należy zakupić do domowego studia nagrań? 

Absolutne minimum, które jest niezbędne do tego, by uruchomić domowe studio nagrań, to wygłuszenie pomieszczenia. Bez tego do naszego studia nie będą docierały odgłosy z innych miejsc w mieszkaniu. Jeżeli chodzi o sprzęty, to podstawą jest komputer wyposażony w specjalne oprogramowanie służące do nagrywania dźwięków. Jeżeli posiadamy już komputer, nie musimy kupować nowego. Do prowadzenia domowego studia nagrań w zupełności wystarczy nawet kilkuletni PC-et. 

Oprócz zakupu mikrofonu nie można zapomnieć o zapatrzeniu się w mikrofon – w szczególności wtedy, gdy chcemy nagrywać swój wokal. Najpopularniejsze rodzaje mikrofonów to dynamiczne i pojemnościowe. Poza mikrofonem „must have” w domowym studiu nagrań to interfejs audio, czyli tzw. karta muzyczna. Za pośrednictwem interfejsu możemy w szybki i bezproblemowy sposób zmieniać głośność nagrywania mikrofonu w zależności od naszych aktualnych potrzeb. 

(Visited 22 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 27 lipca, 2021
Close
%d bloggers like this: