1 maja zmarła znana wokalistka Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Liderka zespołu Tercetu Egzotycznego odeszła w wieku 80 lat po ciężkiej walce z chorobą.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska to ikona polskiej popkultury, której charyzma, głos, energia oraz charakterystyczny sposób interpretacji muzycznej przyciągały i przyciągają rzesze fanów na liczne koncerty zespołu. Wokalistka przyszła na świat w 1938 roku niedaleko Lwowa. Wokalistka chorowała na raka trzustki.

Pierwsze informacje odnośnie śmierci wokalistki pojawiły się na oficjalnym profilu na Facebooku zespołu.

Szanowni Państwo, Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że rano 01.05.2019, po walce z ciężką chorobą zmarła Izabela Skrybant-Dziewiatkowska – ikona polskiej sceny muzycznej, liderka Tercetu Egzotycznego.

Tercet Egzotyczny to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Zespół powstał jesienią 1963 roku. Podczas swojej ponad półwiecznej kariery nagrał 27 albumów, spośród których 17 to krążki złote, 3 – platynowe oraz jedna diamentowa płyta, zawierająca największy hit zespołu Pamelo żegnaj. W ubiegłym roku zespół obchodził 55-lecie swojego istnienia.

Zespół znany był na całym świecie przez co często koncertował za granicą. Występowali w najbardziej prestiżowych salach, takich jak Carnegie Hall, czy Radio City w Nowym Jorku. W maju 2018 roku Tercet Egzotyczny po raz 50-ty pojechał z trasą koncertową do Stanów Zjednoczonych Ameryki.