Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Nigel Kennedy w Olsztynie już 26 lipca

Światowej sławy wirtuoz Nigel Kennedy zagra w Olsztynie podczas letniego sezonu artystycznego. Ten wyjątkowy artysta gra klasykę, inteligentnie i z wyrafinowaniem. Druga natura muzyka, ostra i bezkompromisowa, pozwala mu na pełne euforii wykonania utworów z obszaru rocka. Szczególne miejsce wśród nich zajmuje twórczość legendarnego Jimiego Hendrixa.

Nigel Kennedy, Adam Czerwiński & Band
26 lipca (niedziela) godz. 21.00
Olsztyn, Amfiteatr im. Czesława Niemena

Określany mianem „buntownika ze skrzypcami” Anglik pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Jego matka była nauczycielką gry na fortepianie, zaś ojciec – wiolonczelistą orkiestry królewskiej. Miał zaledwie sześć lat, gdy trafił pod skrzydła samego Yehudi Menuhina, mistrza skrzypiec, którego nauki wywarły ogromny wpływ na późniejszą twórczość Kennedy’ego. W wieku 14 lat poznał skrzypka jazzowego Stephane’a Grappellego. Docenił on talent Nigela i zaproponował wspólne występy w klubach londyńskiego Soho. Grę na skrzypcach doskonalił podczas studiów pod kierunkiem Dorothy DeLay w Juilliard School of Music w Nowym Jorku.
Kariera Kennedy’ego nabrała rozpędu po kapitalnym występie w 1977 roku w London Royal Festival Hall. W ciągu trwającej niemal 30 lat drogi artystycznej, niezliczonych koncertach od Stanów Zjednoczonych po Nową Zelandię i dziesiątkach płyt, które wstrząsnęły światem, mistrz XVIII-wiecznych skrzypiec Guarneri del Gesù i Stradivarius współpracował z najlepszymi orkiestrami i najwybitniejszymi dyrygentami. Jego album z „Czterema porami roku” Antonio Vivaldiego przez sześć miesięcy przewodził listom przebojów w Wielkiej Brytanii, po czym wpisano go do Księgi Rekordów Guinnessa, okrzykując najlepiej sprzedającym się krążkiem z muzyką klasyczną wszechczasów!

Nigel Kennedy nie sięga jednak wyłącznie po utwory mistrzów muzyki klasycznej. Tworzył wspaniałe duety z gigantami muzyki rozrywkowej, jak Jeff Beck, Robin Gibb czy Bobby McFerrin. „Dziki człowiek popu” to kolejny przydomek, który przypisano mu, gdy świat po raz pierwszy usłyszał płytę „The Kennedy Experience” inspirowaną twórczością Jimiego Hendrixa.

Podczas organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie koncertu u boku Kennedy’ego wystąpią znakomici instrumentaliści:
Adam Czerwiński (perkusja)
Julian Buschberger (gitara)
Doug Boyle (gitara elektryczna)
Tomasz Kupiec (gitara basowa)
Paweł Tomaszewski (instrumenty klawiszowe)
Wspólnie zaprezentują repertuar składający się z najlepszych utworów Nigela Kennedy’ego, Adama Czerwińskiego i Jimiego Hendrixa.

Organizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Bilety w cenie 50 zł do kupienia w:
● Informacja Kulturalna MOK ul. Dąbrowszczaków 3 (pn.-pt., 11.00-17.00)
● Galeria Rynek MOK ul. Stare Miasto 24/25 (wt.-ndz., 12.00-19.00)
● Miejska Informacja Turystyczna ul. Jana Pawła II 1 (pn.-pt., 10.00-18.00)
● W-M Regionalna Organizacja Turystyczna ul. Staromiejska 1
(pn.-pt., 8.00-16.00)

Przez internet na platformie www.bilety.mok.olsztyn.pl, w TicketPro.pl i Biletyna.pl.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 14 lipca, 2015
Close
%d bloggers like this: