Nazwany przez Guardiana w 2018 r. „jednym z najbardziej wpływowych zespołów”, Nitzer Ebb powrócił do występów na żywo w oryginalnym składzie.

Nitzer Ebb rozpoczął działalność w Chelmsford, Essex w 1982 roku, w 1985 r. udało im się zwrócić uwagę producenta PWL Phila Haringa. Wkrótce po tym zdarzeniu ukazały się dwa kultowe utwory: Let Your Body Learn oraz Warsaw Ghetto. W 1987 r. trafił do sprzedaży ich słynny album That Total Age. Płyta ukazała się pod szyldem wytwórni Mute. Na krążku znalazły się między innymi takie piosenki jak: Murderous, Join In The Chant czy Let Your Body Learn.

Nitzer Ebb sprzedał ponad 100.000 płyt w samych Stanach, odbył trasę koncertową z Depeche Mode i wywarł wpływ na pionierskich DJ-ów i producentów takich jak Richie Hawtin, Darren Emerson, Sven Väth, Helena Hauff, Objekt, DJ Hell, Tom Stephan, Danny Tenaglia oraz zespoły takie jak Smashing Pumpkins czy Nine Inch Nails. Członkowie grupy rozstali się w 1995 roku, ale od czasu do czasu pojawiali się wspólnie na scenie. W 2010 roku wydali album Industrial Complex.

25 października zespół wystąpi na jedynym w tym roku koncercie w Polsce podczas 11 edycji Festiwalu Soundedit w Łodzi.