15 czerwca nakładem wytwórni Sub Pop ukazał się debiutancki krążek australijskiej grupy Rolling Blackouts Coastal Fever. Na płycie Hope Downs znalazło się 10 utworów, które powstały w ciągu ostatniego roku. Materiał na żywo usłyszymy podczas tegorocznego OFF Festivalu.

Tytuł albumu Hope Downs pochodzi od nazwy kopalni odkrywkowej, która znajduje się w środkowej Australii i nawiązuje do poczucia stania na krawędzi wielkiej niewiadomej i poszukiwania czegoś, czego można się złapać. Rolling Blackouts Coastal Fever przypominają nam, aby mocno stąpać po ziemi. Wydawnictwo promuje singiel The Hammer.

Rolling Blackouts Coastal Fever wystąpią 4 sierpnia podczas OFF Festivalu w Katowicach.

Przed założeniem grupy w 2013 roku wokaliści/gitarzyści Fran Keaney, Tom Russo i Joe White grali razem w różnych zespołach garażowych, począwszy od szkoły średniej. „Przez lata pracowaliśmy nad własnym brzmieniem i stylem, gitarowe piosenki pop z bitami punku i country”, mówi Keaney. „Kiedy powołaliśmy do życia Rolling Blackouts Coastal Fever, z Joe Russo (bratem Toma) na basie, Marcelem (Tussie, ówczesnym współlokatorem Joego White’a) na perkusji, poczuliśmy od razu chemię. Utwory powstawały w sposób naturalny”.

OFF Festival Katowice 2018 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie 370 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. Cena ta obowiązuje do 2 sierpnia lub do wyczerpania biletów z czwartej puli! W sprzedaży są już również bilety na pole namiotowe, w cenie 70 zł.

W dniach 3-5 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach zagrają również: M.I.A., Charlotte Gainsbourg, Grizzly Bear, Jon Hopkins Live, Ariel Pink, Aurora, John Maus, Turbonegro, The Brian Jonestown Massacre, Kult gra „Spokojnie”, David August i wielu innych.