Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Queen Symfonicznie w Atlas Arenie!

W wyjątkowy sposób uczczona zostanie – obchodzona w tym roku – 25. rocznica śmierci legendarnego solisty grupy Queen – Frieddiego Mercury’ego. Muzyka jednego z najwybitniejszych zespołów wszech czasów 17 grudnia 2016 wypełni łódzką Atlas Arenę. Zaprezentowany zostanie – w znacznie rozszerzonej formie – projekt QUEEN SYMFONICZNIE, za którym stoi grupa Alla Vienna oraz chór Vivid Singers.

Projekt – prezentowany w ciągu minionych pięciu lat w Polsce i za granicą już blisko 100 razy – tym razem rozpisany został na 40-osobową Hollywoodzką Orkiestrę Filmową, w której brzmienie zespołu Alla Vienna oraz chóru Dawida Bera wzbogacają muzycy Filharmonii Łódzkiej i łódzkiego Teatru Wielkiego. W rolę Frieddiego Mercury’ego wcieli się Sebastian Machalski z warszawskiego Teatru Rampa, któremu na gitarze towarzyszy Piotr Wieczorek. W ten sposób muzyka QUEEN zabrzmi SYMFONICZNIE w sposób do tej pory niespotykany!

Na scenie Atlas Areny kilkudziesięciu artystów, w dwugodzinnym spektaklu – podzielonym na dwie części – przypomni największe przeboje brytyjskiej grupy. W pierwszej, klasycznej części koncertu, zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, które w przekrojowy sposób odzwierciedlają dyskografię zespołu. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Druga część koncertu to istne show, wzorowane na występach zespołu Queen. Prezentowane są największe hity grupy w rockowych aranżacjach. Będzie można usłyszeć m.in. utwory: We Will Rock You, We Are The Champions, I Want To Break Free oraz Another One Bites The Dust… a na deser Bohemian Rhapsody w unikalnym w skali światowej wykonaniu części operowej na żywo.

17 grudnia 2016
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7. Wejście od 17:30
Początek koncertu o godzinie 19:00

Bilety w cenie od 79 zł dostępne w punktach Ticketpro, na stronie www.ticketpro.pl oraz w Centrum Biletów Atlas Arena.

plakat 2016 lodz ATLASv5

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 6 lipca, 2016
Close
%d bloggers like this: