Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Siła Kobiet – już w sobotę w Lublinie

21 lipca na placu Zamkowym wystąpią przed Wami Kayah, Katarzyna Nosowska, Brodka i Paulina Przybysz. Koncert będzie kwintesencją kobiecości, podczas którego artystki zaśpiewają swoje największe przeboje.

To właśnie w Lublinie 100 lat temu ogłoszono prawa kobiet, a Polki jako jedne z pierwszych w Europie uzyskały czynne i bierne prawa wyborcze. W trakcie koncertu przybliżymy kobiety Lublina, które miały niezwykły wpływ na rozwój społeczny miasta, walczyły o wolność, były aktywne w tworzeniu historii. O tych silnych kobietach wolności chcemy przy okazji koncertu „Siła Kobiet” przypomnieć, zarówno ze sceny przy użyciu multimediów oraz wydanie wspólnie z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN” specjalnego numeru gazety „PA.RA” – poświęconego roli kobiet.

Wydarzenia są realizowane w ramach lubelskich obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości: „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”

NOSOWSKA

Wokalistka, autorka tekstów, felietonistka, 1/6 grupy Hey. To, że śpiewa, jest dla niej czymś przedziwnym, bo jak sama mówi „nie posiadam cech, które powinna posiadać piosenkarka, posiadam wszystkie, których nie powinna posiadać”. Mimo to słynie z charyzmatycznego wokalu oraz niebanalnych tekstów. Ostatnio zawiesiła działalność macierzystego zespołu, by ponownie skoncentrować się na karierze solowej. W maju ukazała się jej pierwsza książka „A ja żem jej powiedziała…”. Laureatka Paszportu Polityki oraz 21 statuetek „Fryderyków”.

BRODKA

To jedna z najbardziej niezwykłych artystek polskiej sceny muzycznej, która dokonała jednej z największych transformacji artystycznych ostatnich lat. Jej koncerty to niezapomniane przeżycie, łączące pozornie niepasujące do siebie elementy różnych stylów muzycznych – od psychodelicznego popu aż po niezwykłą rytmikę rockową. Jej trzeci album Granda zdobył status podwójnej platynowej płyty. Za ostatnią płytę Clashes artystka otrzymała Fryderyka w kategorii: Album roku alternatywa.

PAULINA PRZYBYSZ

Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Otwartość na muzykę doprowadziła ją do niezliczonej liczby kolaboracji studyjnych i koncertowych, a pracowała między innymi ze Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio czy Envee. W październiku 2017 r. ukazał się jej kolejny solowy album Chodź tu.

KAYAH

Jedna z najbardziej rozpoznawanych i docenianych artystek w Polsce. Śpiewa, komponuje, produkuje muzykę. Debiutowała w 1995 r. albumem Kamień; do tej pory wydała 11 albumów. W 2007 roku jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej zrealizowała koncert w ramach słynnego cyklu MTV Unplugged. Współpracuje i współpracowała m.in. z Goranem Bregovicem, Cesarią Evorą, Yasmin Levy, Idanem Raichelem i wieloma polskimi artystami. Otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu, czy albumu. Jej ostatnia płyta Transoriental Orchestra to wybór pieśni żydowskich różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax, w której wydaje płyty i promuje utalentowanych polskich artystów, takich jak Brodka, Hey, Kroki, Krzysztof Zalewski, Marek Dyjak, Mary Komasa, Nosowska, Skubas i wielu innych.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 18 lipca, 2018
Close
%d bloggers like this: