Wielokrotnie nagradzany brytyjski muzyk, Stormzy, zaprezentował kolejny singiel. Utwór ten to Vossi Bop a wraz z jego premierą pojawił się teledysk, w którym wystąpił aktor Idris Elba.

Vossi Bop jest pierwszym wydawnictwem Stormzy’ego od 2017 roku i pierwszym z jego własnej wytwórni Merky Records we współpracy z Atlantic Records. Vossi Bop to również piosenka zainspirowana viralowym tańcem stworzonym przez NL Vossi w 2015 roku.

Utwór został wyprodukowany przez brytyjskiego producenta Chrisa Andoha. W teledysku, który wyreżyserował Henry Scholfield, Stormzy występuje w różnorodnych, kultowych londyńskich miejscach, takich jak Westminster Bridge, Silvertown Square i Bank of England w centralnym Londynie.

Zanim artysta wydał swój debiutancki album, Gang Signs & Prayer w lutym 2017 roku, był okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących raperów na brytyjskiej scenie muzycznej. Kilka lat później Stormzy stał się jednym z najbardziej inspirujących brytyjskich artystów, znacząco przekształcając undergroundowy krajobraz muzyczny i będąc prawdziwym głosem ruchu równouprawnienia.