Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 8:53 pm DZIAŁ NEWS

Światowy sukces JAIN i jej viralowego hitu „Makeba”

Jej singiel z pierwszego albumu Zanaka, wydany w 2015 roku, sprawił, że artystka francuskiego pochodzenia stała się dominującą na listach najpopularniejszych utworów w cyfrowym świecie.

Dzięki ponad 4 milionom twórczości i 6 miliardom wyświetleń na TikToku w ciągu ostatnich trzech tygodni, utwór Makeba opanował świat. Singiel właśnie zdobył pierwsze miejsce na Global Shazam Chart i zdominował listy przebojów w 152 krajach. Ponadto, piosenka weszła na listę Top 200 Global Chart i znalazła się na zestawieniach Spotify w 23 krajach.

Do tej pory Makeba zgromadziła ponad 158 milionów streamów na całym świecie. Ponad 80% z nich pochodzi spoza rodzinnej Francji, co oznacza, że dzięki swojej energetycznej i kolorowej muzyce, JAIN zaraziła już fanów w Europie, Afryce i Ameryce Południowej. Cała ta popularność zaczęła się od tanecznego trendu z pozytywnym nastrojem, który rozprzestrzenił się na TikToku. JAIN przedstawiła zabawną i artystyczną wizję na swoim albumie Zanaka, która odzwierciedla jej dzieciństwo na Madagaskarze, rodzinnym kraju jej matki. Na swoim debiutanckim albumie połączyła charakterystyczną muzykę południowej Afryki z klubowymi beatami i charakterystycznym „ooohe”. To właśnie dzięki temu fragmentowi rozpoczął się globalny trend na TikToku.

JAIN, urodzona we Francji, spędziła swoje dzieciństwo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Kongo. W roku 2015 zadebiutowała swoim albumem Zanaka. Płyta szybko zdobyła popularność na całym świecie, sprzedając się w ponad milionie egzemplarzy, a single Come i Makeba szybko znalazły się na listach przebojów. W szczególności utwór Makeba przyniósł jej pierwszą nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy teledysk w 2018 roku.

Jej drugi album Souldier (2018) osiągnął 1. miejsce we Francji i pokrył się podwójną platyną, a singiel Alright zdobył certyfikat diamentu. Krążek cieszył się uznaniem krytyków, a magazyn „Rolling Stone” słusznie nazwał ją „artystką, którą trzeba znać”.

W tym roku JAIN wydała swój nowy album The Fool, który został wyprodukowany razem z długoletnim współpracownikiem JAIN, Maximem Nucci/Yodelice. Artystka połączyła siły także z kilkoma nowymi twórcami. Zbliżający się wielkimi krokami pop-folkowy album jest kroniką wszystkich nieuniknionych etapów nowych początków: strachu, ekscytacji, niewinności, wątpliwości, odpuszczenia i objawienia.

(Visited 145 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 19 czerwca, 2023
Close
%d bloggers like this: