Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

The View zagrają 5 lutego w warszawskiej Hydrozagadce

Muzycy wystąpią 5 lutego 2016 w warszawskiej Hydrozagadce.

Zespół powstał w 2005 roku w szkockim Dundee i szybko podpisał kontrakt z 1965 Records (Sony BMG). Już na początku swojej kariery muzycy supportowali zespoły takie jak Primal Scream czy The Babyshambles. Debiutancki album – „Hats Off to the Buskers” – ukazał się w 2007 roku i był m.in. nominowany do prestiżowej nagrody Mercury Prize, a zespół określono mianem następców The Libertines!

Jesienią ukazał się piąty album zespołu – „Ropewalk”. Materiał wyprodukował Albert Hammond Jr, a płyta zebrała bardzo dobre recenzje. Brytyjskie NME przyznało jej 8 punktów w ich 10-stopniowej skali. O zespole pisano, że w końcu postanowił wyjść poza określenie „nowego The Libertines” –piosenki z nowego krążka są bardziej złożone, różnorodne i pobrzmiewają w nich nawet echa R’n’B.

The View w sezonie letnim wystąpili na najważniejszych brytyjskich festiwalach, grając m.in. przed publicznością T in the Park i Glastonbury. W 2016 roku, oprócz własnej europejskiej trasy, która obejmie wschodnią i zachodnią Europę kontynentalną, muzycy zagrają w Glasgow przed The Libertines.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 2 grudnia, 2015
Close
%d bloggers like this: