Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Trentemøller wystąpi na Open’er Festiwal

Jedna z najważniejszych postaci europejskiej elektroniki wystąpi 29 czerwca na Tent Stage!

Anders Trentemøller, przez kilkanaście lat obecności na scenie nie tylko zdobył międzynarodową popularność, ale również wypracował swój charakterystyczny styl funkcjonujący na przecięciu synthpopu, techno, darkpopu i new wave. Każda z jego płyt niosła w sobie nieco inne brzmienie, ale zawsze charakterystycznym motywem jest melancholia czy mroczny romantyzm.

Trentemøller jest autorem dziesiątek remixów przygotowanych m.in. dla Depech Mode, Franza Ferdinanda, UNKLE, Robyn, M83, Moby’ego czy Modeselektor. Wydany w 2006 roku debiutancki album Trentemøllera The Last Resort uważany jest za klasykę gatunku, a przez media zajmujące się elektroniką, uznany wręcz za jedną z płyt dekady. Kolejne albumy Into the Great Wide Yonder i Lost wydane odpowiednio w 2010 i 2013 roku umocniły jego pozycję na rynku a w rodzinnej Danii uczyniły z niego artystę grającego na największych festiwalowych scenach.

Jesienią ubiegłego roku Trentemøller powrócił czwartym wydawnictwem zatytułowanym Fixion i to właśnie materiał z tego wydawnictwa zaprezentuje w czwartkową noc na Open’er Festival.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 18 maja, 2017
Close
%d bloggers like this: