Słuchając Weval po raz pierwszy trudno uwierzyć, że ich muzyka pochodzi od dwójki młodych artystów z Amsterdamu, a nie od muzycznych weteranów. Dzięki swojemu znakomitemu songwritingowi i niezwykle chwytliwym aranżacjom Harm Coolen i Merijn Scholte Albers zdobyli uznanie fanów na całym świecie.

Weval zadebiutowali w 2013 roku imponującą EPką Half Age, którą utarli sobie drogę do znakomitej wytwórni KOMPAKT, w której w 2014 wydali kolejne EP Easier. Rok 2016 przyniósł długo wyczekiwane LP zatytułowane po prostu Weval. Emocjonalny album doprawiony wątkiem narracyjnym zyskał uznanie na całym świecie i pojawił się w niezliczonej liczbie podsumowań roku jako jedna z najlepszych płyt w swoim gatunku. Trzy lata po wydaniu debiutu, duet wydał drugą płytę – The Weight. Album jest naturalną ewolucją twórczości Weval, a jak prezentuje się na żywo będzie można przekonać się już niebawem.

Zespół znany jest ze znakomitych, intymnych występów na żywo. Duet występował na najważniejszych festiwalach na świecie, a już niedługo zagra po raz pierwszy w Polsce. Weval wystąpi 5. września w warszawskich Hybrydach. Bilety dostępne będą na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl oraz we wszystkich Empikach.