Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Wiemy, kto wystąpi na Tauronie

autechre

Jeden z najciekawszych festiwalów muzyki elektronicznej w Polsce, a nawet w Europie. Formuła, która była, jest i będzie wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych konkursach. Dzisiaj na antenie trójkowego Programu Alternatywnego usłyszeliśmy pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznego Tauron Festiwal Nowa Muzyka.

Tak samo jak w zeszłych latach, organizatorzy przewidzieli cztery dni (20.08 – 23.08) pełne świeżych, ambitnych brzmień. Wyjątkowe koncerty odbędą się, jak zawsze, na terenie katowickiego Muzeum Śląskiego. Na czterech scenach swój materiał zaprezentuje ponad 80 polskich i zagranicznych wykonawców. Dyrektor generalny festiwalu na koniec przedstawił w eterze pierwszą część line-up’u, który jak na razie zapowiada się bardzo obiecująco.

  • AUTECHRE

Większość fanów współczesnej elektroniki dorastało z tym zespołem. Brytyjski duet, który zrewolucjonizował spojrzenie krytyków i słuchaczy na dźwięki serwowane z syntezatora, powraca do Polski po znakomitym koncercie na Unsound Festival. Występy artystów, które odbywają się w absolutnej ciemności, to gratka dla wszystkich fanów minimalizmu, IDM i glitchu.

  • DOPPLEREFFEKT

Jeden z bardziej tajemniczych projektów techno, jakie znacie. Gerald Donald, utalentowany producent elektroniki, do Katowic przemyci zarówno premierowy materiał, jak i kawałki ze swoich dwóch debiutanckich, świetnie przyjętych EP-ek.

  • VESSELS

Last.fm utrzymuje, że ich muzyka to zestawienie math – rocka i eksperymentalnych brzmień. Prawda jest taka, że energetycznego zespołu nie da się tak po prostu skategoryzować. Ich próby odegrania syntetycznych kompozycji na prawdziwych instrumentach są tak hipnotyzujące, że nie będziecie mogli doczekać się każdego kolejnego koncertu.

  •  OBJEKT

Gdyby każdy DJ miał swój odpowiednik na biesiadnym stole, on byłby sałatką warzywną składającą się z niezliczonej ilości gatunków. W swojej muzyce, której nie sposób określić jednym słowem, Objekt zestawia elementy agresywnego techno, ale i uspokajającego chillstepu. Przesłuchajcie koniecznie!

  • GHOSTPOET

Na tegorocznym Tauronie nie zabraknie także hip – hopowych akcentów. Do Polski po raz pierwszy przyjedzie bowiem Ghostpoet, jeden z ciekawszych brytyjskich raperów. Na swoim najnowszym albumie, który z pewnością wybrzmi na żywo, odrzuca elektronikę na rzecz tradycyjnego, dopracowanego instrumentarium. Palce lizać!

Line-up uzupełniają nowoczesny jazzowy kwartet Portico Quartet, dawniej gitarzysta, a teraz producent tanecznej elektroniki The Juan MacLean i skandynawska wokalistka Fatima, która wystąpi w Muzeum Śląskim z zespołem.

Bilety dostępne są zarówno w Internecie, jak i w stacjonarnym punkcie sprzedaży (Jazzclub Hipnoza w Katowicach). Wejściówki schodzą jak ciepłe bułeczki – spieszcie się, bo limitowanych karnetów może zabraknąć!

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Last modified: 5 lutego, 2015
Close
%d bloggers like this: