Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Wiemy kto wystąpi przed Markiem Laneganem w Poznaniu!

Na 17 sierpnia zaplanowana jest wizyta Marka Lanegana w Polsce. Muzyk, doskonale znany tak z albumów solowych, jak i ze współpracy z Queens of the Stone Age czy The Twilight Singers, wystąpi w poznańskim Centrum Kultury Zamek, w Sali Wielkiej. Wiemy już kto będzie towarzyszyć Mark Lanegan Band na tym koncercie w roli supportu!9

Głównym supportem poznańskiego koncertu będzie Duke Garwood, z którym sam Lanegan już niegdyś współpracował – panowie wydali wspólnie album „Black Pudding” w 2013 roku. Anglik promować będzie swoją najnowszą płytę, zatytułowaną „Heavy Love”. Trudno o lepszy support dla Lanegana, który przyjaźni się z Garwoodem, a w jednym z wywiadów określił go nawet „mistycznym, muzycznym geniuszem”!

Drugim supportem, który otworzy sierpniowy koncert Mark Lanegan Band, będzie belgijski projekt – The Faye Dunaways. Mroczny psychodeliczny blues w wykonaniu Freda Lyenna Jacquesa oraz Aldo Struyfa stanowi idealne uzupełnienie tego wieczoru.

Mark Lanegan to jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na współczesnej rockowej scenie. Ma na swoim koncie współpracę z niezliczoną ilością ważnych artystów, śpiewał między innymi w grunge’owej legendzie, formacji Screaming Trees, działał w Mad Season, współpracował z Joshem Homme w Queens Of The Stone Age, wspólnie z Gregiem Dulli odpowiada za wiele piosenek The Twilight Singers oraz The Gutter Twins, ma na swoim koncie także wspólny projekt z Isobel Campbell.

Pod koniec ubiegłego roku ukazał się najnowszy album Mark Lanegan Band – „Phantom Radio”. Jeszcze przed premierą płyty muzyk zapowiadał, że materiał będzie mocno osadzony w brzmieniach lat 80. I faktycznie – wyraźnie słychać te inspiracje – elektronika i syntezatory są tu bardziej niż obecne. To połączenie laneganowego, bluesowo-grunge’owego klimatu z syntetycznymi brzmieniami świetnie się sprawdza.

O tym jak brzmi album na żywo będzie można się przekonać właśnie w Poznaniu!

Wejściówki na jedyny koncert Mark Lanegan Band w Poznaniu dostępne są jeszcze na stronach www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.

Mark Lanegan Band

(Visited 1 times, 1 visits today)
Last modified: 23 lipca, 2015
Close
%d bloggers like this: