Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Yasmin Levy na dwóch koncertach w Polsce

YasminLevy
Yasmin Levy w kwietniu przyjedzie do naszego kraju.

Artystka wystąpi 26 kwietnia na festiwalu Ethno Jazz Festival we Wrocławiu oraz 29 kwietnia w warszawskim klubie Palladium. Na koncertach w Polsce usłyszymy największe przeboje oraz materiał z najnowszego albumu „Tango”.

Zjawisko łączenia kultur w world music jest już niejako standardem. Twórcy sięgają po coraz odleglejsze muzycznie rejony, mieszając je, tworzą oryginalne i ciekawe dzieła. W ten nurt wpisuje się tez Yasmin Levy. Urodzona w Jerozolinie, śpiewa muzykę sefardyjską. Wykorzystuje do tego ladino, język hiszpańskich Żydów, dawno już nieużywany. Charakterystyczną innowacją jest włączenie elementów flamenco i użycie takich instrumentów jak oud, skrzypce, wiolonczela i fortepian. Dlatego właśnie, że inspiruje się muzyką swoich przodków z Andaluzji, pozornie odległe od siebie kultury stapia w spójną i jak najbardziej poprawną historycznie całość.

Yasmin Levy do tej pory wydała sześć płyt: „Romance & Yasmin” (2004), „La Juderia” (2005), „Mano Suave” (2007), „Sentir” (2009), „Libertad” (2012) oraz „Tango” (2014).

(Visited 5 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 12 lutego, 2015
Close
%d bloggers like this: