Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Listy Przebojów, OLiS

Znamy najlepiej sprzedające się płyty pierwszego półrocza 2019 roku

Związek Producentów Audio Video przygotował półroczne podsumowanie Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLiS), czyli najlepiej sprzedających się płyt pierwszych sześciu miesięcy w Polsce.

Najchętniej kupowanym albumem fizycznym w pierwszym półroczu br. była płyta Wojtek Sokół, autorstwa Sokoła, która od dnia premiery – 15 lutego – nieprzerwanie utrzymuje się na liście.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Sokół

Już tradycyjnie polscy artyści są zdecydowanie lepiej widoczni na listach sprzedaży niż na playlistach radiowych. W półrocznym zestawieniu OLiS na 100 pozycji 70 przypadło polskim twórcom. Tylko w pierwszej dziesiątce 8 albumów należy do rodzimych artystów, z czego 5 albumów to albumy hiphopowe: oprócz Sokoła w top 10 pojawili się O.S.T.R. z albumem Instrukcja obsługi świrów na miejscu 3., Pro8L3M i Widmo na miejscu 4., Dawida Podsiadły Małomiasteczkowy na miejscu 6., Blur Małpy na miejscu 7., Kali/Magiera i Chudy chłopak na miejscu 8., Męskie Granie 2018 na miejscu 9. i Pawła Domagały 1984 na miejscu 10.

W pierwszej dziesiątce pojawiły się tylko dwa zagraniczne albumy. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się soundtrack A Star Is Born, czyli wspólny album Lady Gagi i Bradleya Coopera. Zaś na 5 miejscu pojawiła się składanka The Platinum Collection: Greatest Hits I, II & III zespołu Queen.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Lady Gaga

(Visited 40 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , , Last modified: 25 lipca, 2019
Close
%d bloggers like this: