Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Znamy nową datę koncertu Red Box w Krakowie

Album i trasa koncertowa Chase The Setting Sun pokazuje, że grupa zatoczyła pełne koło, łącząc swoje bardzo indywidualne brzmienie z echami swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości rzuconej w tygiel, dając tym samym wspaniały efekt w postaci ponadczasowej muzyki.

W związku z zawieszeniem funkcjonowania instytucji kultury-teatrów, oper, filharmonii, muzeów i kin, uprzejmie informujemy, że planowany na dzień 29 marca 2020 koncert grupy Red Box w krakowskim Teatrze Variete zostaje przeniesiony na 27 marca 2021 roku. Oczywiście WSZYSTKIE BILETY ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ!! Jeśli nie będzie Państwu odpowiadać nowa data koncertu, bilety będzie można zwracać w punktach zakupu.” – zapewnia organizator

Red Box po raz pierwszy zdobył uznanie w latach 80. ubiegłego wieku dzięki takim światowym przebojom jak: Lean On Me, For America  czy szczególnie doceniony w Polsce Chenko. Na czele zespołu stoi niezmiennie wokalista i autor piosenek Simon Toulson-Clarke.

Grupa ma na koncie trzy albumy: The Circle & The Square, Motive i nagrany po reaktywacji Plenty. W nowej odsłonie zespołu, mniej obecne są znane ze wcześniejszych utworów stare automaty perkusyjne i syntezatory, a bardziej słyszalne są naturalne brzmienia.

Po sukcesach w latach osiemdziesiątych przyszedł czas na kolejne. Zespół powrócił w 2011 roku z nową płytą Plenty która odniosła wielki sukces. Single The Sign i Hurricane z najnowszego albumu dotarły na sam szczyt listy przebojów Programu 3, co świadczy o wysokiej popularności Red Box w kraju nad Wisłą.W 2017 roku Red Box podpisał kontrakt z weteranem branży, Ianem Ramage dla BMG Music Rights, dzięki któremu 13 września 2019 roku ukazał się długo oczekiwany album Chase The Setting Sun.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 31 marca, 2020
Close
%d bloggers like this: