Zespół P.Unity to wyjątkowe połączenie funku soulu, jazzu i rapu. Po świetnie przyjętej epce Mango przyszedł czas na debiutancki album.

Album Pulp ukaże się jesienią nakładem U Know Me Records, a dystrybucję zapewni Asfalt Distro. Pierwszym singlem zapowiadającym debiutancki album jest singiel Milk, do którego powstał ciekawy klip.

P.Unity to dziesięcioosobowy, warszawski projekt osadzony w funkowej stylistyce. Zainspirowani działalnością artystów spod znaku Parliament/Funkadelic, mniej popowymi dokonaniami Prince’a czy koncertowym dorobkiem D’Angelo i Soultronics, muzycy chcą odczarować obraz funku rozumianego dziś często jako easy-listeningowe brzmienie rodem z dyskotek statków wycieczkowych.

Funk P.Unity to nie cekiny i brokatowe dzwony – to ukłon w stronę psychodelicznego oblicza George’a Clintona i brudnych brzmień Sly & The Family Stone, to bardziej nieuchwytny nastrój niż czysto techniczne określenie gatunkowe. Zespół buduje swoje brzmienie czerpiąc również z dorobku licznych spadkobierców funkowej stylistyki – od hiphopowych gigantów jak Snoop Dogg czy A Tribe Called Quest, przez neosoulową scenę spod znaku Soulquarians, po beatowych i elektronicznych innowatorów skupionych w okół labelu Brainfeeder. Nie brakuje też wpływów jazzu, na którym wychowała się spora część grupy.