Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Zestawienia

Zestawienie 20 Najlepszych polskich utworów 2000-2004 (część 1)

W grudniu na naszym portalu pojawił się nowy cykl, w którym dwa razy w tygodniu przedstawiamy wam różne zestawy znanych lub mniej znanych utworów. W dzisiejszym zestawieniu przedstawimy Wam pierwszą część najlepszych polskich piosenek ostatnich lat.

Jesteśmy pewni, że każdy zna przynajmniej jeden utwór, który dzisiaj się pojawi. Zapewnić możemy, że lata 2000 – 2004 były jednymi z najświetniejszych muzycznych lat w ciągu całej naszej muzycznej historii. Debiutowała Kasia Klich, której znamy Lepszy Model. Słuchaliśmy wówczas Brodki, Gosi Andrzejewicz, Kasi Kowalskiej czy Virgin wraz z Dodą.

Jest to pierwsza część notowania 20 najlepszych polskich utworów .

Najlepsze polskie piosenki 2000-2004

Myslovitz – Dla Ciebie

Piosenka pochodzi z albumu Miłość w czasach popkultury wydanego w 1999. Krążek zyskał ogromną popularność w 2000 roku, kiedy to osiągnął status złotej i platynowej płyty. Album był trzecim najlepiej sprzedającym się krążkiem w Polsce w tamtych latach. Piosenka została singlem w październiku 2000 roku. Reżyserem teledysku jest polski reżyser Janusz Kamiński.

Kasia Klich – Lepszy Model

Wiosną 2002 roku ukazał się singiel Lepszy model, który stał się wielkim przebojem w Polsce. Utwór zapowiadał krążek o takim samym tytule – Lepszy model. Piosenkarka została trzykrotnie nominowana do Nagrody Fryderyk, ostatecznie zdobywając statuetkę w kategorii „nowa twarz fonografii”. Utwór wywarł ogromny wpływ na język polski, jak i kulturę, wprowadzając tekst „Zamienię Ciebie, na lepszy model” na salony… chociaż głównie salony skłóconych małżeństw grożących sobie rozwodem.

Wilki – Urke

W 2001 roku zespół Wilki ogłosił reaktywację grupy, która swoja działalność zawiesiła 1995 roku. Zespół powrócił z albumem 4, na którym znalazły się utwory, które do dziś pamiętamy i możemy usłyszeć w radio. Płyta odniosła duży sukces komercyjny na polskim rynku. „Pijemy za lepszy czas…„. Pamiętacie jeszcze ten utwór?

Kasia Kowalska – Pieprz i sól

Szósty studyjny album Kasi Kowalskiej zatytułowany Antidotum. Album został wydany w 2002 roku i uzyskał status złotej i platynowej płyty. Pieprz i Sól jest drugim singlem promującym to wydawnictwo. Jestem pewny, że widzieliście ten teledysk nieraz.

Kayah – Testosteron

Jeden z najpopularniejszych singli Kayi wydany pod koniec lipca 2003 roku. Utwór Testosteron pojawił się na albumie Stereo Typ, który został wydany w 2003 roku. Krążek otrzymał status złotej płyty, osiągając nakład ponad 50 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Teledysk do singla został wyróżniony pierwszą nagrodą na festiwalu Yach Film. Natomiast album dostał siedem nominacji do nagrody Fryderyk. Utwór do dziś jest najbardziej rozpoznawalnym singlem w całym dorobku artystycznym piosenkarki.

Monika Brodka – Dziewczyna mojego chłopaka

Debiut fonograficzny Moniki Brodki zatytułowany Album ukazał się w październiku 2004 roku. Ciesząca się ogromną popularnością płyta uzyskała status złotej, sprzedając się w nakładzie 35 tys. egzemplarzy. Utwór Dziewczyna mojego chłopaka jest drugim singlem promującym debiutancki album młodej piosenkarki. Piosenka pojawiła się na szczycie polskiego zestawienia Airplay Chart.

Paweł Kukiz – Bo tutaj jest, jak jest

Utwór pochodzi z albumu stworzonego w duecie przez Jana Borysewicza i Pawła KukizaBorysewicz & Kukiz. Krążek ukazał się w 2003 roku i szybko zdobiutował popularność zdobywając 25 czerwca 2003 status złotej płyty. Nagrania, w tym Bo tutaj jest, jak jest, dotarły do 1. miejsca zestawienia OLiS i do dziś zachwycają słuchaczy.
https://youtu.be/Zl29MlZJMhE

Ania Dąbrowska – Tego chciałam

Tego chciałam to pierwszy utwór promujący jej pierwszy album studyjny Samotność po zmierzchu. Piosenka stałała się sporym przebojem, torując artystce drogę do dalszej kariery. Piosenka, jak i teledysk zdobyły nominację do Fryderyka. Album spotkał się z wielkim sukcesem, czyniąc z Ani jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek. Jeszcze w 2004 roku album uzyskał sprzedaż 30 tysiecy egzemplarzy. Album posiada również dwie reedycje, wydane w tym samym roku.

Reni Jusis – Kiedyś Cię Znajde

Gosia Andrzejewicz – Słowa

Wilki – Baśka

Krzysztof Krawczyk & Edyta Bartosiewicz – Trudno tak

https://youtu.be/nyI8QgTFGEE

Ewelina Flinta – Załuje

Kasia Kowalska – Antidotum

Bajm – Myśli i Słowa

Blue Cafe – Do Nieba

Varius Manx – Maj

Kasia Kowalska – Prowadź mnie

Kazik & Yugoton – Malcziki

Edyta Bartosiewicz – Niewinność

https://youtu.be/iE6fhG2-mmM

(Visited 7 103 times, 11 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Last modified: 11 grudnia, 2016
Close
%d bloggers like this: