Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

30 urodziny Taco Hemingway’a!

29 lipca 1990 roku w Kairze urodził się Filip Tadeusz Szcześniak, czyli Taco Hemingway.

Taco Hemingway to jeden z najpopularniejszych polskich raperów, jest również autorem tekstów i współtworzy duet Taconafide z raperem Quebonafide.

Miłość do rapu zaszczepił w nim ojciec, a pasję do pisania tekstów – matka. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął publikowaniem kawałków na platformie YouTube, w których nawiązywał do twórczości Childish Gambino oraz Jay-Z. Inspiracje do swoich kawałków czerpał Taco również od Eminema, Kanye Westa, Drake’a i polskich twórców m.in. Małpy, Pezeta, Sokoła.

Pierwszy największy sukces przyniósł mu utwór 6 zer, który ukazał się w 2015 roku. Taco podpisał umowę z wytwórnią Asfalt Records. W 2018 połączył siły z Quebonafide, tworząc duet Taconafide, a ich wspólne utwory ukazywały się na youtube’owym kanale wytwórni QueQuality.

Taco był wielokrotnie nagradzany różnymi nagrodami, jednak żadnej z nich nie odebrał. Raper nie widzi w nich znacznej wartości. Stroni także od mediów.

Wydał w sumie 4 albumy studyjne, w tym jeden z Quebonafide, oraz 6 minialbumów. W 2020 roku ma ukazać się 5 krążek Taco pt. Jarmark.

W 30 urodziny Taco Hemingway’a posłuchajmy jego topowych kawałków!

(Visited 49 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 29 lipca, 2020
Close
%d bloggers like this: