Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 3:55 pm DZIAŁ NEWS, DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Zestawienia

Muzyczny Dzień Dziecka. Wspominamy piosenki z dzieciństwa – zagraniczne hity lat 1990-1995

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas, kiedy świętujemy dzieciństwo i z wielką radością przypominamy sobie stare, dobre czasy naszej młodości. Dzień Dziecka to celebracja dzieciństwa, a my postanowiliśmy przypomnieć i powspominać muzyczną część naszej młodości.

Przez cały 1 i 2 czerwca na portalu MusicLovers.pl pojawiać będą się niezwykłe wspomnienia, playlisty z muzycznymi hitami naszej młodości, a także zestawienia najpopularniejszych piosenek danych lat. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Zaczynamy od zestawienia. Postaramy się nieco przybliżyć najpopularniejsze utwory z lat 1990-1995 zagranicznych wykonawców. To były czasy, kiedy muzyka miała ogromne znaczenie i wciąż pamiętamy i doceniamy te utwory, które zapisały się w historii jako prawdziwe klasyki lat 90.

Ręka w górę, kto wychowywał się na tych kawałkach? Jakie macie wspomnienia z nimi związane?

Hity lat 1990-1995, zagraniczne przeboje

Lata 90. były niezwykle ważnym okresem dla muzyki, pełnym ikonicznych piosenek, które do dzisiaj są uwielbiane przez słuchaczy.

Smells Like Teen Spirit – Nirvana (1991)

To niezapomniany hymn grunge’u, który stał się ikonicznym utworem lat 90. Nirvana zdobyła serca słuchaczy swoim charakterystycznym brzmieniem i energią.

Nirvana – Smells Like Teen Spirit (Official Music Video)

November Rain – Guns N’ Roses (1991)

Guns N’ Roses przynieśli nam tę epicką balladę w 1991 roku, która zapada w pamięć swoją długością i pełnym emocji wykonaniem. November Rain to prawdziwy klasyk lat 90.

Guns N’ Roses – November Rain

I Will Always Love You – Whitney Houston (1992)

Whitney Houston zdobyła serca słuchaczy tym pięknym utworem. Utwór pierwotnie wykonany był przez Dolly Parton. I Will Always Love You to piosenka, która porusza nasze serca i wciąż jest doceniana za niesamowity wokal artystki.

Whitney Houston – I Will Always Love You (Official 4K Video)

Tears in Heaven – Eric Clapton (1992)

Eric Clapton stworzył tę wzruszającą balladę po stracie syna. Piosenka opowiada o bólu, który czuł Clapton, kiedy w 1991 roku w Nowym Jorku jego czteroletni syn wypadł z okna apartamentu na 53. piętrze. Tears in Heaven to piosenka, która zapada w pamięć swoją prostotą i emocjonalnością.

Eric Clapton – Tears In Heaven (Official Video)

Wonderwall – Oasis (1995)

Oasis zdobył uznanie słuchaczy tym utworem, który następnie stał się prawdziwym hymnem generacji. Wonderwall to piosenka, która wpada w ucho i zachwyca swoją melodyjnością.

Oasis – Wonderwall (Official Video)

Unfinished Sympathy – Massive Attack (1991)

Massive Attack to grupa, która zachwyca do dziś. Unfinished Sympathy to piosenka, która porusza temat niespełnionych uczuć i zapada w pamięć swoim charakterystycznym brzmieniem. Utwór spotkał się z uznaniem krytyków, został uznany za pionierski w gatunku trip hop.

Massive Attack – Unfinished Sympathy (Official Video)

Black Hole Sun – Soundgarden (1994)

Soundgarden zdobył ogromną popularność właśnie tym utworem. Black Hole Sun to piosenka, która przynosi nam mroczne brzmienie i wprowadza nas w specyficzną atmosferę.

Soundgarden – Black Hole Sun

Losing My Religion – R.E.M. (1991)

R.E.M. to prawdziwi weterani i prekursorzy dobrych alternatywnych brzmień. Losing My Religion to piosenka, która porusza temat wątpliwości i przemawia do naszych emocji. Opierając się na motywie mandoliny, utwór był nieprawdopodobnym hitem zespołu, zdobywając dwie statuetki Grammy.

R.E.M. – Losing My Religion (Official Music Video)

Nothing Else Matters – Metallica (1991)

Metallica stworzyła tę piękną balladę w 1991, która zapada w pamięć swoim emocjonalnym przekazem do dziś. Nothing Else Matters to utwór, który zdobył serca słuchaczy na całym świecie stając się symbolem zespołu.

Metallica: Nothing Else Matters (Official Music Video)

Zombie – The Cranberries (1994)

Zombie od The Cranberries to już piosenka – legenda. Ten protest song porusza temat konfliktu i zapada w pamięć swoim charakterystycznym brzmieniem. Dedykowany jest pamięci dwóch chłopców, Jonathana Balla i Tima Parry’ego, którzy zginęli w zamachach bombowych zorganizowanych przez IRA w Cheshire.

The Cranberries – Zombie (Official Music Video)

No Rain – Blind Melon (1992)

Blind Melon bezapelacyjnie zdobył serca słuchaczy tym utworem. wydany jako drugi singiel z debiutanckiej płyty No Rain to piosenka, która przynosi nam pozytywną energię i wpada w ucho swoją chwytliwością. Wydana w 1992 roku, stała się jednym z przebojów lat 90.

Blind Melon – No Rain

Gangsta’s Paradise – Coolio ft. L.V. (1995)

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie słyszał tego singla. Coolio niewątpliwie słynie już głównie z tego utworu. Gangsta’s Paradise to piosenka, która porusza temat trudnego życia. Jej przekaz mimo upływu lat wciąż wzbudza w nas emocje.

Coolio – Gangsta’s Paradise (feat. L.V.) [Oficjalny teledysk]

Don’t Speak – No Doubt (1995)

No Doubt zdobyli serca słuchaczy tym utworem. Piosenka promowała album Tragic Kingdom. Utwór zajmował pierwsze miejsca światowych list przebojów, a płyta, na której się znalazł, sprzedała się w ponad 16-milionowym nakładzie.

No Doubt – Don’t Speak (Official 4K Music Video)

The Sign – Ace of Base (1993)

Ten utwór stał się światowym przebojem, osiągając pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 oraz na 1. miejscu w innych krajach, takich jak Kanada, Austria i Szwajcaria. Pochodzi on z albumu Happy Nation, który został wydany pod tą nazwą na całym świecie, z wyjątkiem Ameryki Północnej, gdzie nosił tytuł The Sign. Ponadto, utwór został wykorzystany w popularnym amerykańskim serialu Pełna chata.

Ace of Base – The Sign (Official Music Video)

Kiss from a Rose – Seal (1994)

Kiss from a Rose to piękna ballada, która porusza nasze serca i zapada w pamięć swoim niezwykłym wykonaniem. Singiel został wydany po raz pierwszy w lipcu 1994 roku, ponownie wydana rok później jako część ścieżki dźwiękowej do filmu Batman Forever. To pomogło jej osiągnąć szczyty list przebojów w Stanach Zjednoczonych i Australii. Piosenka zdobyła 3 nagrody Grammy.

Seal – Kiss From A Rose (Official Music Video 720p HD) + Lyrics
(Visited 245 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , Last modified: 1 czerwca, 2023
Close
%d bloggers like this: