Alien Weaponry to „jeden z najbardziej ekscytujących młodych zespołów metalowych na świecie” według Revolver Magazine z USA. I nie są jedynymi którzy tak myślą.

Po premierze swojego debiutanckiego albumu (1 czerwca 2018 roku), fani, blogerzy, przemysł muzyczny i media na całym świecie zachwycali się unikalną mieszanką thrash metalu i ich językiem ojczystym Te Reo Māori. Thrash metalowy zespół z Waipu w Nowej Zelandii, w którego skład wchodzą trzy osoby został założony w 2010 roku przez braci Lewisa i Henry’ego de Jonga, którzy mieli wtedy 8 i 10 lat. Zespół tworzą Lewis de Jong (gitara i wokal), Henry de Jong (perkusja) i Ethan Trembath (gitara basowa).

W Nowej Zelandii Alien Weaponry zdobyła wiele nagród, począwszy od podwójnej wygranej w Smokefreerockquest i Smokefree Pacifica Beats w 2016 roku. W 2017 roku zdobyli nagrodę APRA Maioha i byli finalistami nagrody APRA Silver Scroll Award, nagrody Waiata Maori za najlepszy teledysk oraz Vodafone NZ Music Awards dla najlepszego artysty Maorysów. W 2018 roku byli finalistami Vodafone NZ Music Awards w sześciu kategoriach, w ich ręce powędrowała nagroda dla najlepszego artysty rockowego, podczas gdy producenci Tū zdobyli nagrodę dla najlepszego producenta.

Zespół zagra 27 lipca w Warszawie na deskach Open Stage w klubie Stodoła. Bilety dostępne są w ogólnej sprzedaży na LiveNation.pl.