Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

All That Remains wystąpi we Wrocławiu

All That Remains przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album Madness, który swoją premierę świętował w pierwszej połowie 2017 roku.

Metalcore’owcy ze Stanów Zjednoczonych wystąpią 14 grudnia we wrocławskim Klubie Firlej. W dniu dzisiejszym wystartowała również przedsprzedaż biletów na grudniowy koncert.

W 2018 roku mija równo 20 lat odkąd w miasteczku Springfield w stanie Massachusetts, które słynie z tego, że wymyślono w nim baseball, Oli Herbert (gitara) i Phil Labonte (wokal; kiedyś w Shadows Fall) rozpoczęli na poważnie swoją przygodę z mocną muzyką, zakładając All That Remains. Zespół początkowo stylistycznie obracał się wokół melodyjnego death metalu, by z czasem czerpać dużymi garściami z melodyjnego metalcore’a, a potem nie stronić nawet od hardrockowych zagrywek.

Pierwsza płyta, Behind Silence And Solitude, ukazała się w 2002 roku, ale to kolejne wydawnictwo, wyprodukowany przez Adama Dutkiewicza z Killswitch Engage album This Darkened Heart sprawił, że o All That Remains zrobiło się naprawdę głośno. Z tego krążka wykrojono trzy single This Darkened Heart, Tattered On My Sleeve oraz The Deepest Gray i ozdobiono je wideoklipami. Warto wspomnieć, że na tej płycie zadebiutował w grupie grający w niej do dziś gitarzysta Mike Martin.

Złote czasy dla All That Remains nastąpiły między 2008 a 2012 rokiem, kiedy trzy kolejne albumy – Overcome (2008), For We Are Many (2010) i A War You Cannot Win (2012) – zameldowały się w pierwszej 20. Billboardu, a drugi z wymienionych tytułów nawet na miejscu 10. Wtedy kapela wdrapała się do ścisłej czołówki amerykańskiego metalu i pozostaje w niej do dziś.

Po złotym okresie ukazały się jeszcze dwie płyty All That Remains. Pierwsza to The Order of Things z 2015 roku (25. miejsce na Billboardzie) oraz wydana wiosną 2017 roku Madness wyprodukowana przez legendarnego nominowanego do Grammy w kategorii „Producent Roku” Howarda Bensona (m.in. Motörhead) i nowym basistą Aaronem Patrickiem, który zastąpił mającą polskie korzenie Jeanne Sagan. Właśnie ten materiał kapela z Massachusetts będzie promować na jedynym koncercie w Polsce.

(Visited 7 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 18 lipca, 2018
Close
%d bloggers like this: