Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

Ania Wyszkoni obchodzi 40 urodziny! Zestawienie 10 utworów wokalistki

Anna Maria Wyszkoni urodziła się 21 lipca 1980 roku. Pochodzi z Tworkowa w województwie śląskim.

Ania Wyszkoni to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek. Tworzy muzykę z pogranicza popu i rocka.

Swoją muzyczną przygodę rozpoczęła w 1996 r. wraz z popowo-rockowym zespołem Łzy. Grupa szybko zdobyła popularność, a w 1998 r. ukazała się pierwsza płyta pt. Słońce. Zespół w składzie z Anią Wyszkoni wydał w sumie 5 studyjnych albumów. W 2010 r. ogłoszono zakończenie współpracy z wokalistką. Dzięki niezwykle mocnemu i charakternemu głosowi Ani Wyszkoni, w połączeniu z poruszającymi tekstami, Łzy stały się jednym z czołowych zespołów polskiej sceny muzycznej. Ich hity, takie jak Agnieszka już dawno…, Oczy Szeroko Zamknięte, Puste Słowa, Narcyz Się Nazywam, znał każdy, a płyty sprzedawały się nawet w setkach tysięcy egzemplarzy.

W 2000 r. Ania wygrała program „Szansa na Sukces”, wykonując utwór Długość dźwięku samotności zespołu Myslovitz. Jest zdobywczynią nagrody dla najlepszej wokalistki z festiwalu Po-Graj w Opolu. Jej pierwszy solowy singiel Czy ten pan i pani stał się ogólnopolskim przebojem, a debiutancki solowy album Pan i Pani (2009) uzyskał status platynowej płyty. Oprócz tego Ania wydała jeszcze trzy studyjne krążki: Życie jest w porządku (2012), Kolędy wielkie (2015), Jestem tu nowa (2017).

W 2016 r. u wokalistki wykryto nowotwór złośliwy tarczycy. Po walce z chorobą Ania Wyszkoni wróciła do zdrowia i sprawności zawodowej, tworząc kolejne, piękne utwory i zachwycając fanów.

Z okazji urodzin życzymy Ani wiele pięknych chwil i samych sukcesów! W tym dniu przypominamy 10 przebojów z jej udziałem.

(Visited 49 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 21 lipca, 2020
Close
%d bloggers like this: